Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Leégtem. Hogyan kerülhetem el...

Leégtem. Hogyan kerülhetem el a lehámlást?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 12:05
1 2
 1/17 Smartguy86 ***** válasza:
Hűtőfürdő, vízalapú hidratáló krém! Ennél többet nem tehetsz. Tejfölt ne kenj rá, se más házi praktikát, mert csak rosszabb lesz. Esetleg jegelni lehet.
2011. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hú, pedig nekünk a tejföl jött be eddig. Friss aloe verát darabolj be tejfölbe s ezzel a kulimásszal kend. Ja, és a Pantenol spray is jót tesz.
2011. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Smartguy86 ***** válasza:
És utána hogy szedi le a tejfölt? :D Ledörzsöli az égett bőréről?
2011. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha csak enyhén égtél le,használj valamilyen hidratáló testápolót,nekem az segíteni szokott megelőzni a lehámlást.Ha komolyabb az égés,akkor inkább ne kenj ilyesmiket a bőrödre,hanem hűtsd folyó hideg vízzel,vagy hideg vizes borogatással,majd kend be Panthenollal (egy hab spray kifejezetten égés ellen).
2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha nem volt hólyagos az égés, akkor elegendő lesz a Panthenol spray. Ha viszont hólyagok is kialakultak a bőrön, vagy gyulladás alakult ki az égés körül, ill. ha hőemelkedés vagy láz jelentkezik, bőrpír fordulj bőrgyógyász szakorvoshoz.


A fájdalom akkor lehet,ha az érző idegek is érintettek voltak a leégés során, de ez az érzés 2-3 héten belül meg fog szűnni. Szedj B-és C-vitamint, és igyál sok folyadékot!

2011. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jaj, nem azt mondtam, hogy hagyja rászáradni :D
2011. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolsó előttihez plusz: semmiképpen se testápolót. A tejfelben pedig már nem az van, mint az "Árvácska" idejében (úgy 100 éve) volt.
2011. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Paradicsom + joghurt, de kozvetlen a napozas utan kell felvinni, de meg este sem keso!

Tengerparton elek, tehat mar kitapasztaltuk ezt, tehat ezt, vagy pedig a friss aloevera zselet lehet hasznalni, s igy eltunik a pir, es elkerulted a tovabbi tuneteket!

2011. máj. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Tapasztalat, hogy a hideg vizes borogatás jó. Benedvesítesz egy pólót vagy törölközőt és ráteríted a leégett felületre. Amikor már nem érzed, hogy hűsít, megismételed egy párszor. Ez azért jó, mert hűsíti a bőrt és nem hagyja kiszáradni.

Ez a kezelés után jó a fagyasztóba tett (nem fagyasztott) hűtött testápolóval bekenni a bőrt. Ez is hűt és hidratál. Fontos, hogy ebben a testápolóban ne nagyon legyenek felesleges illatanyagok stb.

Ez a két megoldás biztosan jó. :))

2011. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Valószínű már késő, de talán legközelebb próbáld ki a Fenistil gélt. Nem csak csípésekre jó, teljesen elmulasztotta a leégésemet. Remélem másnak is bejön!
2011. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!