Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek, hogy gyorsabban...

Mit tegyek, hogy gyorsabban gyógyuljon a sebem?

Figyelt kérdés
Még kedden elcsúsztam motorral a poros úton, és nagyon csúnyán fölhorzsoltam (helyenként még a fehér zsírréteg is látszik) a térdemet. Kitisztítottam a sebet, és betadinnal + merkurokrómmal kentem le. Az igazi probléma, hogy nagyon gennyezik és nem tudok vele mit kezdeni, mert a ragtapaszt is átnedvesíti, és nagyon nehéz utána eltávolítani a lábamról. Sebpor jó rá esetleg?
2011. ápr. 28. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt kétlem, hogy az a zsírréteg lenne. Inkább a gennyedzés miatt lehet olyan fehéres. Sebhintőpor jó rá, ne ragaszd le, akkor gyorsabban gyógyul. Betadine-el is kend le néha, hogy nehogy elfertőződjön. A sok genny azt jelzi, hogy tele lehet baktériumokkal.
2011. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem most fehér :D Most inkább vörös :D Amikor eltaknyoltam akkor ahol felvágta a kavics a lábamat, ott volt fehér (még el nem lepte a vér).
2011. ápr. 28. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a 32-füves svéd cseppet! Persze külsőleg... :-)
2011. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!