Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet-e az amblyopiás szemet...

Lehet-e az amblyopiás szemet szemüveggel korrigálni? Mármint, hogy élesebben lássak.

Figyelt kérdés
Az egyik szemem amblyopiás a másik astigmiás de az astigmiásra elvileg jó a +2-es cylinderes lencse.
2010. nov. 18. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az amblyopia nem gyógyítható és nem korrigálható (mármint felnőttkorban).

És ha megfigyeled, akkor nem is az a gond, hogy nem látsz élesen, hanem olyan mintha kiesne egy rész a térből, vagy ha nagyon nézel valamit, akkor eltűnik. Vagy nem tudom. nálam ilyen.

2010. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. Köszön a válaszodat. Pont ettől féltem. Én is hallottam az orvostól, hogy ez nem fénytörési hiba ezért nem korrigálható, csak nehezemre esik elhinni ,hogy így jogosítványom sem lehet ezek szerint.

A legrosszabb az ,hogy attól félek túlerőltetem így a másikat, mert hát végülis kettő helyett dolgozik :(

2010. nov. 18. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet jogsid, nyugi!

Csak hivatásos jogosítvány nem.

2010. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy békésebb megközelítés - [link]
2010. dec. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!