Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mire jó az omega3? Vannak...

Mire jó az omega3? Vannak saját tapasztalataid?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

szívre, érrendszerre, nagyon fontos tápanyag szerintem.

wikipédia:

Esszenciális zsírsavak [szerkesztés]


Az esszenciális zsírsavak többszörösen telítetlen vegyületek, melyek között van omega-6 zsírsav (a linolsav) és omega-3 zsírsav (alfa-linolénsav, ALA) is. Ezek nélkülözhetetlenek az emberi táplálkozásban, mert nem tudja őket a szervezet előállítani. Az emberi test képes szintetizálni telített, vagy omega-9 egyszeresen telítetlen zsírsavakat, de nem képes kettős kötéseket vinni az omega-3 illetve az omega-6 helyekre, ezért az ilyen zsírsavakat kívülről kell pótolni. (Ezért ezeket „F-vitaminnak” is nevezik.)


Az esszenciális zsírsavak fontos szerepet töltenek be az immunrendszer megfelelő működésében, gyulladáscsökkentésben, vérnyomás szabályozásában, illetve olyan fontos vegyületcsoport előanyagaként, mint a prosztaglandinok.

2010. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Linette válasza:
Szia! Az omega3 valóban olyan zsírsav, amit a szervezet magától nem képes előállítani. Én úgy tanultam, hogy ha az ember rendszeresen eszik vajat, margarint vagy zsírosabb magvakat pl dió, napraforgó, akkor megfelelő mennyiségben be lehet juttatni a szervezetbe. Természetesen hogyha például inzulin problémáid vannak, akkor a szervezet kényszerből a zsír-raktárakat hasznélja fel és olyankor fontos hogy gyorsan pótolni tudja! Remélem segített!
2010. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Apu a magas koleszterinjére szedi pl.
2010. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!