Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A c vitamint túl lehet adagoln...

A c vitamint túl lehet adagolni, táplálékkiegészítővel? Ennek a fajtának az adagolásában segítene valaki?

Figyelt kérdés

[link]


ezt a fajtát szedem, amin az van, hogy 1 adagolókanállal, az felel meg 120 mg-nak, de c vitaminból úgy tudtam, hogy akár 1000 mg-ot is lehet, vagy még többet is...

Esetleg ennek a túladagolása okozhat gyakori vizelést, illetve vese tájéki fájdalmat?

Előre is köszönöm!


2020. nov. 2. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A C-vitamin túladagolás a vizelettel távozik.
2020. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, csak nagyon sokat is megyek pisilni,nem tudom, emiatt nem lehetséges-e...
2020. nov. 2. 19:22
 3/4 Grimfox ***** válasza:

Túl lehet adagolni, amennyiben többet viszel be, mint amennyit a veséd adott időn belül ki tud választani. Nehéz túladagolni, de nem lehetetlen. Okozhat például hasmenést ilyen esetben, és ha huzamosabb ideig adagolod túl, akkor akár vesekövet is.

Ha fura szagú a vizeleted, akkor a fel nem szívódott C-vitamin a vizeletedben távozik. Ez már azt jelenti, hogy többet viszel be, mint ami hasznosul-azaz fölösleges mennyiséget.

2020. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!