Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Napi 8000 egységnyi D3 vitamin...

Napi 8000 egységnyi D3 vitamin az veszélyes mennyiség már? Ehez jön még napi 3 . 000 mg-nyi C vitamin, nem egyszerre, mivel hamar ürül, hanem étkezésekkor, hogy bennem is maradjon és a gyomromat se tegye tönkre. Kéne még valami?

Figyelt kérdés
Jelenleg ez az amit szedek meg k2 vitamint. csak azt akarom, hogy minél erősebb és energetikusabb legyek ami SIKERÜLT is , mivel csak 3 hónapja tolom, de mintha tele lennék erővel. nem fáradok el és hatalmas fizikai megterhelésre vagyok képes, mikor elötte nagyon kis fáradékony és kifulladós voltam.
2020. ápr. 4. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

2012-ben állásfoglalás született „Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében” c. tanulmányban, (megjelent: Orv. Hetilap. 2012: 153. évfolyam, Szupplementum 5–26.) melyet a legnevesebb orvosi kutatók, a tudomány legjobbjai jegyeztek. Megállapításaik nemcsak megdöbbentőek, hanem elgondolkodtatóak is:

-késő ősztől kora tavaszig terjedő időszakban a napsugárzás nem elegendő a szükséges mennyiségű D3-vitamin termeléséhez

-táplálékkal a D3-vitamin ellátottság nem pótolható

-a D3-vitamin biztonságos adagja felnőtt emberben napi 4000 NE

-túladagolni szinte nem lehet (ehhez hónapokon át 10000 NE felett kéne bevinni)

A D-vitamin ellátottság megfelelő szintre emelése a rendelkezésre álló adatok alapján a csípőtáji törések számát 26%-al csökkentené, az 1-es típusú cukorbetegség előfordulását 78%-al, az összes daganat számát 35%-al, az influenzás megbetegedések számát pedig 90%-al csökkentené. Ez a teljes halálozást 7-10%-al mérsékelné, és az átlagélettartam két-három évvel nőne. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitamin pótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkennének. A sokszoros megtérülés ellenére ezek az információk nagyon nehezen terjednek, mivel a gyógyszer-maffia mindent elkövet, hogy a profitjukat csökkentő eljárások ne nyerjenek teret. Eredetileg itt volt elérhető ( [link] ), de már ezt is elérhetetlenné tették. Nehogy az átlag polgár maga védekezzen a betegségek ellen, csökkentve a gyógyszeripar profitját! Jelenleg is minden olyan információt (elsősorban videót) eltávolítanak, mely (pl. a koronavírus elleni) védekezéshez ad tanácsot. Írott tanácsok vannak, mert tudományos oldalakat és tudósok kijelentéseit rizikós lenne eltávolítani (őket legfeljebb az előléptetési listán hátrább sorolják). Egy ilyen használható tanács: [link]

A D vitamin túladagolással riogatnak, hogy elbizonytalanítsák az olvasót. Fél óra napozással az emberi szervezet 15000-50000 NE D vitamint szintetizál! Azt meg kell említeni, hogy idős korban a szervezet szintetizáló képessége lecsökken 25%-ra. Idős emberek már úgy indulnak neki a napfény szegény időszaknak (októbertől áprilisig), hogy a D vitamin készletük alacsony.

Fontos tudni azt, hogy a kalcium felszívódását a csontokba K2-vitamin a D-vitaminnal finom összhangban végzi. Miközben a D-vitamin segíti a kalcium felszívódását a csontokba, a K2-vitamin a kalciumot a csontokhoz irányítja, megakadályozva ezzel, hogy ott rakódjon le, ahol nem kellene - azaz például a belső szervekben, az ízületekben vagy az artériákban. K2-vitamin hiányában a D-vitamin által betessékelt kalcium ELLENÜNK fordulhat, és a csontok építése helyett a koszorúereket, lágy részeket meszesíti. Ezért ha kalciumot és D-vitamint szedünk, de nem ügyelünk a K2-vitamin pótlására, rosszabb állapotba kerülhetünk, mintha egyik táplálék-kiegészítőt sem szednénk.

Szent-Györgyi Albert 93 éves koráig napi rendszerességgel 1000 mg C-vitamint fogyasztott, betegség idején az adagot 8-9000 milligrammra növelte. Hogy ez összefüggésben lehet-e azzal, hogy 93 évesen hunyt el, nem tudhatjuk. Ám a molekuláris biológiával foglalkozó, szintén Nobel-díjas Linus Pauling kémikusról is ismert, hogy napi 10 000 -18 000 milligrammot szedett élete során a vitaminból. A tudós 91 évesen hunyt el. Vajon mennyit szedjünk belőle?

Ajánlom,hogy mindenki jegyezze fel a hozzászólását, mert az egészség megőrzésére tett hasznos javaslatok előbb-utóbb cenzúrázva lesznek és kitörlik! Velem többször megtörtént ez, és amikor visszaírtam a hozzászólásomat egy olyan bevezető mondattal, hogy egyszer már törölték, akkor hirtelen sok üzenetet kaptam másoktól, hogy ők is így jártak már.A kevés hozzászólás miatt a gyógyszeripar sameszei itt még nem "gyomláltak".

2020. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
A D vitaminnal kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy mindennemű napvédő használata megakadályozza, hogy a bőrben D vitamin szintetizálódjon!!! A sok napvédő reklám a gyógyszeripar malmára hajtja a vizet! Ami még megdöbbentőbb a kutatási eredményekből: a bőrrákot nem a napozás, hanem a napvédők használata okozza!!!
2020. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
#12 itt mutatkozik meg, hogy a hülyeség sokkal több kárt okoz, mint a gyógyszerlobbi.
2020. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

# 13/13

Megtanultunk hogy minél magasabb az SFP egy naptejben, annál jobb. Két oka van, ami miatt ez az állítás egyáltalán nem állja meg a helyét. Először is, a szervezet a napsugárzás hatására állít elő D-vitamint. A magasabb SPF azt jelenti, hogy kevesebb jótékony sugárzáshoz jutunk, így szervezetünk kevesebb D-vitamint termel. A kutatások szerint a melanóma előfordulása gyakoribb azok körében, akiket nem ér nap, és a D-vitamin hiány szorosan korrelál a melanómás esetek növekedésével. Másrészt, általánosságban beszélve, minél magasabb az SPF, annál több szintetikus kemikáliát tartalmaz a krém. A legnagyobb probléma a testünkre kent naptejekkel és napkrémekkel nem az, hogy mennyire védenek minket a naptól, hanem az, hogy ami bennük van, mérgezi szervezetünket annak érdekében, hogy a naptól megvédjen. A rákos megbetegedések 80%-t környezeti tényezőknek, köztük a rákkeltő kemikáliák hatásának, tulajdonítják. A napvédőszerek nagyban hozzájárulnak a szervezet mérgezéséhez. A para-amino-benzoesavat (PABA) és benzofenonokat tartalmazó napvédő készítmények a legfőbb bűnösök, nem csak bőrirritációkat és allergiát okoznak, de sejtromboló szabadgyököket is létrehoznak amikor napsugárzás éri őket (Dr. Kerry Hanson jelentése, Free Radical Biology and Medicine, 2006. október).

2020. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
ttps://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__102579..
2020. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!