Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Káros, ha át vagyok állva az...

Káros, ha át vagyok állva az "éjszakázásra"? Ha igen, akkor pontosan miért?

Figyelt kérdés

Mostanában átálltam, hogy 2-3 körül fekszem le aludni (addig msn-ezek, zenét hallgatok, rajzolok...stb.), aztán dél körül kelek. Anyukám teljesen ki van akadva, mert szerinte ezzel kicsinálom a szervezetem. De csomó barátom van, aki ugyanezt csinálja, és még egyikünknek sincs semmi baja. Esetleg később lesz? Mi játszódik le a szervezetben?


18/L


2010. jún. 29. 01:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A biológiához nem értek, de saját tapasztalatom alapján (20/L és szintén hajlamos vagyok erre) nincs különösebb gond, kivéve ha suli közben is így marad, és 6-kor csörög az óra... sztem alapvetően az a lényeg, hogy legyen egy rendszer h este fekszek-reggel kelek, akármikor is van időben, és emellett megfelelő idő maradjon alvásra.
2010. jún. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is így vagyok.. még csak 15éves vagyok.. de 3 4 néha később fekszek le aludni.. és délkörül kelek én is.. szerintem semmi káros nincs benne.. csak az a rossz hogy fogyózni akarok... és így rossz hogy nem ehetek este 6után mert éhen halok hajnal 4ig.. :D de leglaább félután háromig nem kajálok : D suli időbe meg szintén 1 2 körül fekszek akkor már nagyon húzós mert reggel mindig elkéstem suliból.. és nem egyszer kikaptam miatta.. de egyszerűen hamarabb nemtudok elaludni.. vigyázz nehogy veled is ez legyen..(=
2010. jún. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is hasonlóképpen élek, de már közel 4-5 éve. Kb 3-4-5 óra felé alszok el, addig végig pc-zek. és kb 2-3 óra felé kelek fel. Igazából az a veszélye h depressziós lehet az ember, mert kevés napfény éri az embert, és az éjszakai élet kissé alternatívabb is mint a nappali élet. Az se mindegy, hogy így sok olyan dologról lemarad az ember, amit az emberek többsége nappal csinál. Én is pl egy csomó haverral nem dumálok régóta, mert úgymond más időzóna szerint él. Szóval így hosszútávon az a káros határa az én látószögemből hogy kissé elfordít a való élettől, jobban rákattan az ember a gépezésre, és ez szép lassan depressziót okozhat.
2010. jún. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz hasonlóan élek,én már több mint 5éve.Néha sikerült visszaállnom a rendes kerékvágásba,de az csak 1-2hétig tartott.Én is sokat gépezek ez miatt,mert éjjel nem sok mindent lehet csinálni.Van jópár hátulütője:nagyon sokszor mikor észbe kapok,már esteledik,kevés fény jut el hozzám is.Illetve állandóan fáradt vagyok.A nappali alvás nem helyettesítheti az éjszakai alvást.Aztán a havi ciklusom is teljesen fel van borulva.A szememnek se tesz jót ez az éjszakai fény.A kutyám is átállt erre,ugyanúgy nappal alszik velem.Pár ember nem tudja megérteni hogy ne hívjon délelőtt,mert úgysem veszem fel.Sorolhatnám még mivel jár ez..a lényeg,hogy néha már a tö..m kivan az egésszel hogy nem bírok visszaállni egy rendes életmódra:)
2010. jún. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én nappal viszonylag sokat vagyok a levegőn, meg a napon, szóval igyekszem fotoszintetizálni.:D

Amúgy több barátom is van, aki szintén így él, és ilyenkor velük beszélgetek msn-en, vagy ha itt alszik valamelyik/én alszom ott, akkor értelemszerűen élőben beszélgetünk, vagy filmet nézünk. Amúgy azt vettem észre, hogy ilyenkor születnek a legjobb beszélgetések.:)


Suliidőben visszaállok a 10-11 órás lefekvésre, csak így szünetben "borulok" fel.:P

2010. jún. 29. 02:34
 6/10 anonim válasza:
szerintem mindenki így van ezzel:D nyári szünetben mehet az éjszakázás:D csak nálam annyi a gáz h képes vok délután 3ig aludni,aztán megnit éjjel 3ig fenn lenni,és egyre csak tolódik tovább,és a végén már az lesz h egész éjjel fent vagyok és reggel 7kor fekszem le aludni aztán este 6kor ébredés:S XD
2010. jún. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom amit te kb. mióta az eszemet tudom, de gimi eleje óta még durvábban mivel tanév közben nem annyira leeht mert már rájöttem h nemtudok felkelni reggel ezért oylankor próbálok legkésőbb éjfélkor lefeküdni h 6órát aludjak legalább de nyáriszünetben szabad fennmaradni bár ez nem tetszik a barátomnak és a nagyszüleimnek sem mert igy nem látogatom meg őket annyiszor. de hát mikor éljem ki magam ha nem most amig fiatal vagyok? Amúgy anyni a gáz benne h mivel gép előtt ülök egész nap egész éjszaka már nincs kedvem megmozdulni, fájnak a lábaim ha arrébb kell tenni meg néha a szemem is fáj a sok gépezéstől de egyszerűen jól érzem magam itt. és nem is értem azokat az ilyenkorú lányokat fiúkat akik el tudnak menni ugyanúgy 9-10kor aludni mintha suli lenne, ők akkor mit csinálnak egész nap?:D
2010. jún. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jah én is 18/L
2010. jún. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én azt csináltam 2 hónapig, hogy reggel 6 és 9 között aludtam el, este 5 és 10 között keltem. Ezután beteg lettem (nem az alvási szokásaimtól). Egyik délután, lázban égve elaudtam 4kor (hangsúlyozom délután). Azóta délután 4 és 7 között fekszem és reggel 5 körül kelek. Se így, se úgy nem volt szociális életem.

Ugyanis az msn egy sz@r. Teljesen hasztalan. Msnen nem tudsz szexelni. Msnen nem tudsz igazán beszélgetni. Msnen nem érezheted át teljesen, amit a másik mondani akar, ugyanis a non-verbális kommunikáció nagyonis sokat számít, és ez nem merül ki a szmájlikban. Ezért nem msnezek, mióta elmúltam 16.

nem tesz tönkre, de így nem lesz életed. 30 évesen is a gép előtt fogsz rohadni szűzen. ennyi, és kész.

2010. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, sztem nagyon kisarkítod. Nyilván az msn nem pótolja a valódi személyes kapcsolatokat, de nem csak ennyire idióta módon lehet használni, ahogy te felvázoltad...

Én pl évközben Pesten tanulok egy elég brutál egyetemen, egész egyszerűen nem tudnám megoldani, hogy rendszeresen találkozzam a vidéken élő barátaimmal, viszont az msn segít abban, hogy legalább folyamatosan tartani tudjuk a kapcsolatot. Való igaz, hogy év közben átlag minden éjjel msn-en vagyok, mégse lettem zombi - most, nyáron folyamatosan találkozom mindenkivel, a barátaimmal, a rokonaimmal, az ismerőseimmel, jah és a barátommal is, akivel am ha hét közben nem vagyok otthon szintén videohíváson nyomatjuk...

Szal attól még, hogy te nem tudtad okosan használni, nem kell mindenkiről ezt feltételezni.

2010. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!