Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti elmennétek a helyemben...

Ti elmennétek a helyemben kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

En magam sem tudom miért itt kérdezősködök de a környezetemben nem merem..

Szóval pár napja néha olyan érzés jön rám, mintha szorítana a mellkasom.. kb középen nem a szívemnél. Nem feltétlen mozgás hatására, fekvés közben is akár. Mintha egy kis súlyt raknának rá.

Nagypapámnak volt szívbillentyű betegsége ezért egyből ráparáztam. És utólag belegondolva az állkapcsom is több napja fáj, mármint néha belenyilal valami de ezzel nem is igen foglalkoztam eddig.


Kardiológushoz érdemes elmenni ezzel? Vagy háziorvos előbb? egyáltalán nem hülyéznek le?


28n



2018. nov. 18. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, ha idegeskedsz, akkor itt hiába mond bárki bármit, nem fogsz megnyugodni.

Ezért menj orvoshoz, de a háziorvos böven elég, az alapvizsgálatokat meg tudja csinálni, kardiológushoz meg átutal, ha szükséges.

Szerintem egyébként ez nem szívprobléma, sokkal inkább tippelnék refluxra, de neten ekeresztül nem igazán lehet bármit is megállapítani!

2018. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz! Az állkapocsba is sugározhat a szívprobléma.
2018. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kardiológushoz csak házi orvosi beutalóval lehet menni, szóval először mindenképp a házit keresd fel. Sokat nem tud csinálni, max. egy EKG-t, meg vérnyomást mér. Az EKG pedig csak az akut infarktust mutatja ki kb., azt sem mindig, 50% csak, mert van az ún. NSTEMI, ami nem jár az S hullámok emelkedésével.

De esetedben ez nem valószínű, inkább anginás fájdalomnak tűnik, vagy valami más lehet, de ezt csak alapos kivizsgálás után lehet megmondani. (Ha gondolod keress rá: angina pectoris - nyugalmi helyzetben is kezdődhet a fájdalom, és csak pár percig tart, egész konkrétan 20 percnél kevesebb ideig.) Ha jól emlékszem, ott nincs is állkapocsfájdalom. Infarktusnál viszont folyamatos, a mellkasi fájdalommal egyidőben lehet. (Nem "kötelező jellegű" amúgy egyik sem, sokszor semmilyen tünete nincs az infarktusnak, "lábon kihordják", aztán csak egy későbbi vizsgálatnál derül ki, hogy volt...)


Kardiológián csinálnak minimum egy ultrahangot, jó esetben terheléses EKG-t és Holtert is. Ha ezek negatívak, még mindig nem jelenti azt, hogy nem volt / nincs valami probléma, ha fennállnak a tünetek, akkor további vizsgálatok szükségesek.

2018. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat!

Képzeljétek rájöttem, hogy a háziorvosom kardiológus:)

Így elmentem hozzá, ekg-t csinált azt mondta minden rendben van és sportolnom kellene akkor elmúlna a szorítás.


Épp kezelik az egyik fogam ami nagyon fáj, ha ezt sikerül letudni veszek bérletet a közeli edzőterembe..

2018. nov. 25. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!