Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vitaminhiány ellen mit lehet...

Vitaminhiány ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos több arra utaló jel is van, hogy vitaminhiányom van.

De nem tudom elképzelni, hogy miért, ugyanis rendszeresen eszek gyümölcsöt, zöldséget, és az Actival multivitamint is naponta szedem. Mit tehetnék még?


2018. nov. 6. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor miből gondolod, hogy vitaminhiányod van? Minden tünetnek ezernyi más oka is lehet.
2018. nov. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A vitaminhiány is nagyon tág fogalom. 6 fő vitamin van, azon belül is még számos más alfajtája van annak a vitaminnak. Bármely hiánya teljesen más tüneteket okoz.
2018. nov. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bőr hámlás, ízületi fájdalmak, fáradtság, hajhullás, stb.
2018. nov. 6. 02:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezeket más is okozhatja pl: stressz.
2018. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Kizárt, hogy vitaminhiányod van. De azt tudnod kell, hogy gyógyszerből ha állandóan beviszed a vitamint akkor a szervezet leáll annak termelésével és mivel az kemikália, ezért lehet belőle gond.
2018. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Néha döbbenetes bullshitgyűjtemény ez az oldal... Korábban a vitamint úgy definiálták, hogy olyan létfontosságú anyag, aminek előállítására a(z emberi) szervezet önmagában nem képes, ergo így nem is állhat le a termelésével, ha el se kezdte. :D Ezt ugyan már nem hangoztatják annyira, hiszen egy-két dologról kiderült, hogy mégis képes korlátozott mértékben előállítani őket, de figyeljük már meg az arányokat: "Humans cannot synthesize vitamins A, B1 (thiamine), B2 (riboflavin), B5 (pantothenic acid), B6 (pyridoxine), B7 (biotin), B9 (folate), B12 (cobalamin), E and K but are able to synthesize some vitamin B3 (niacin) and D." ( [link] )

A kérdésedről:

Könnyen lehet, hogy nem jó a felszívódás, azért jelentkeznek tünetek a változatos táplálkozás ellenére. Gyengeség, hajhullás pl. nem is feltétlenül vitaminhiányra, inkább vashiányra utalhat, azt pedig egyáltalán nem egyszerű pótolni. A multivitamin készítmények fele csak placebo, ami az ásványi anyagokat illeti. Multiból ezek nem tudnak felszívódni, mert sok olyat összecsomagolnak, ami gátolja a másikat a felszívódásban, meg eleve rosszul hasznosuló vegyületekben kerülhet csak a tablettába.

Tehetsz olyat, hogy - feltételezve a felszívódási nehézséget - probiotikumot szedsz. Erről ma az a tudományos álláspont, hogy az így bevitt jó bélbaktériumok ugyan nem kolonizálnak (telepednek meg) a bélben, de áthaladásuk során részt vesznek a melóban és tehermentesítik a helyi bélflórát, ami így erősödhet. Ráadásul szintén új tudományos meglátás, hogy az immunrendszer 80%-ban a bélflórán alapul. Válassz olyan készítményt, amiből elfogyasztható egyszerre legalább 4 milliárd egyed, hogy legyen kellő számú túlélő a vastagbélben.

A tápanyagbevitelnél - ha megengedheted magadnak - válassz bio növényeket, mert a nagyüzemi mezőgazdaság képtelen a talajmegújításra, így rohamosan merülnek ki a talajok világszerte, egyre kisebb mennyiségű tápanyagot szolgáltatva a rajtuk termelt növényeknek.

D-vitamint feltétlenül pótolj külön (háziorvos felírja, úgy olcsóbb). Immunrendszernek fontos, tünetmentes embereknek is ajánlott ősztől tavaszig a napi 1500-2000 NE, de nyugodtan lehet 3000 NE-is naponta egész évben. Erről is terjed jópár bullshit, hogy túladagolható, mert zsírban oldódó vitamin, miközben nem egy tudományos cikk rugózik azon, hogy jóval több lenne a szükséges beviteli mennyiség, mint amit most hivatalosan ajánlanak, a túladagoláshoz meg napi minimum 30.000 NE-t kellene tolni hónapokig. Zsíroldékony vitaminokból egyetlennek van reális túladagolási kockázata étrendkiegészítőkből, ez az A.

Egy vérképet nézethetnél vassal egybekötve, ha igazolódna a vashiány, akkor vényköteles vassal vagy heti 1-2-szeri májfogyasztással érdemes nekilátni a vasraktár feltöltésének. Tablettában reggel, éhgyomorra, C-vitaminnal és folsavval (B9-vitamin) kell bevenni, ez utóbbit általában tartalmazza a készítmény. Nem szabad együtt szedni vele semmilyen más ásványi anyagot, különösen nem magnéziumot, különben nem hasznosulnak. Fontos, hogy a vas különösen rosszul szívódik fel, a jól felszívódó szerves vegyületekből is csak 15-20%-ban, ezért érdemes vénykötelessel pótolni, étrendkiegészítőkben olyan kevés van, hogy legalább 5-6 tablettát érdemes nyelni egyszerre.

2018. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6:

Ez egy jó összefoglalás, azt hiszem igazad lehet,eddig akkor én nem tudtam jól.

2018. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak abszolút kimerítik a pajzsmirigy-alulműködés tüneteit. Menj el a háziorvoshoz, mondd el a panaszaidat, kérj laborbeutalót, külön pajzsmirigyhormon vizsgálatot is.
2018. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ 6-osnak!


Utolsó, már évek óta alulműködésem van és szedem rá a hormont is. :(

2018. nov. 6. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:
És ellenőrizteted a hormonszinted? Lehet, hogy nem elég a dózis.
2018. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!