Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A 140/110-es vérnyomás nagyon...

A 140/110-es vérnyomás nagyon magas? 53 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
A normál kb 120/80, de a 140 az még éppen normálisnak számít, a 110 már sok kicsit. Ha aggódni nem is kell, de nem árt néha ellenőrizni...
2008. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Ez az érték éppen hogy elfogadható.Intő jel arra,hogy ha nem változtatsz az életmódodon akkor rövid időn belül nagy gondjaid lesznek a vérnyomásoddal.Ha jól gondolom van rajtad úgy 15-20 kg súlyfelesleg.Ha ettől megszabadulsz akkor megszünik a veszély,és a koleszterin szinted is rendeződik.Ne ilyedj meg a fogyókúrától,ne bonyolítsd túl!Edd azt amit a családod,de csak fele annyit amennyit előtte ettél,és estére csak gyümölcsöt egyél.Pár hónap alatt látványos lehet a fogyás!Én is most ezt teszem,15 nap alatt 5 kg-t fogytam és nem éheztem!
2008. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen van rajtam némi felesleg. A fogyókúrába már belekezdtem.
2008. nov. 6. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen magas. Menj el a háziorvosodhoz. A felső határérték 140/90. Itt már rendszeres orvosi vizsgálatra van szükség. A normál érték felső határa 130/80. Mérd rendszeresen a vérnyomásodat, és meglátod, hogy ez egyszeri vagy rendszeres érték-e.

A súly csökkentés valóban jó dolog, de nem biztos, hogy csökkenni is fog a vérnyomásod. Én már csak tudom lassan -30 kilónál tartok, az előző hosszá szólásban említett taktika szerint:)) igaz én ezt másfél év alatt értem el:)) Mozogni is kell és életmódot váltani is. De, legelőször menj el az orvosodhoz egy teljes kivizsgálásra.

2008. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!