Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mandulaműtét közben és után?

Mandulaműtét közben és után?

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát, hogy sokat olvastam róla, sőt videokat néztem, hogy kb. mi vár rám..


A műtét maga fáj? Utána hogy könnyítsek a helyzetemen? Minden tanácsnak, tapasztalatnak örülnék!

Legjobban a bevérzéstől tartok, olvastam a kritikus napokról is, és arról is, hogy kb.a semmitől

Is képes bevérezni.


2018. márc. 4. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt, kétszer is, sőt, a testvéremnek is kiszedték minden manduláját. Bevérzésről nem is hallottam! Se orvostól se műtéten átesett ismerőstől. Feltételezem azért, mert nem olyan gyakori, de nem vagyok szakember.


Az első műtétemből csak annyira emlékszem (6 éves voltam), hogy nem akartam hogy ágyon toljanak be a műtőbe, ezért a doki karban vitt, de azt sem akartam, szóval végighisztiztem az utat :D A műtétet altatásban végzik, úgyhogy arra nem emlékszem és te se fogsz. Annyi még megmaradt hogy műtét után fájt a torkon napokig.


Második alkalommal már nagyobb gyerek voltam. Egyetlen gebasz volt csak, ödéma lett valahol a torkomban. Az annyi, mintha gombócot éreztem volna benne. A torokfájás itt is megvolt, arra az egyre készülj fel.


Az ödémán hideg joghurttal segítettek, egyébként meleg (de nem forró) teát ittam citrom nélkül. Az jólesett, ezt ajánlom. És nem kell félni, csak ne olvass utána többet. Illetve ha vannak aggályaid, tedd fel őket az orvosoknak, ők majd megnyugtatnak!

2018. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül annyira ráparáztam, hogy elhalasztottam a műtétet..
2018. ápr. 2. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!