Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megdőlt lelki egyensúly...

Megdőlt lelki egyensúly munkahely miatt?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2,5 hónapban nagyon nem érzem magam jól a bőrömben, lelkileg is nyúzott vagy és testileg is sokat betegeskedtem, holott soha nem szoktam beteg lenni. Van egy munkahelyem kicsit több mint 1,5 éve, majdnem pályakezdő vagyok, 2. munkahelyem, 3 éve dolgozom kb. Nincs diplomám, illetve nem ilyen szakmám van amiben jelenleg dolgozom, de nagyon megtetszett, sikerült megtalálni mit is szeretnék az életbe, így hát okj-s képzést végzek, hamarosan vége illetve másik ráépülő képzést is tervezek ami piacképesebb. Az utóbi időben nagyon frusztrál, hogy úgy érzem szakmailag egyáltalán nem fejlődök, nem vagyok gyenge képességű, terhelhető lennék, többszöri kérésre sem változik bent semmi, én nagyon beleuntam abba amit csinálok, mononton a munkám. Zavar, hogy olyanok kapnak feladatot akik igaz, hogy diplomások, de gyengébb képességűek. Én mint kezdőként (tanulóként) az alapokat szeretném megtanulni, sokkal többrétűbb feladatok elvégzése által. Bocsi a hosszú a bevezetésért, a problémám itt kezdődik, 2,5 hónapja valami megváltozott bennem, elégedetlen lettem, rosszul érzem magam bent, úgy érzem nem kapok megfelelő elismerést, pedig nagyon szorgalmas vagyok bent is illetve minden hétvégémet az iskolában töltöttem vagy tanulással, minden trainingre eljárok bent. Maximalista típus vagyok, borzasztó nehéz ezt feldolgozni, bele vagyok betegedve ebbe az egész sztoriba. Na meb bele is fáradva abba , hogy hétfőtöl vasárnapig csak a szakmai dolgokból áll az életem, nem nagyon tudok kikapcsolni, hiszem, hogy egyszer ez meg fogja hozni a gyümölcsét évek múlva. Ne nevessetek ki, de biztos van aki lelkileg küzd ilyen gondokkal? Ti mit tudtok erre tanácsolni? Nem akarok ebbe beleőrülni, munkahelyet egyelőre nem váltok, magát a céget nagyon szeretem meg mindent csak ezt nem, hogy teljes mértékben hátráltatnak a fejlődésben.
2018. márc. 3. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál nekem abból az jön le hogy te tipikusan az az ember vagy aki képtelen beletörődni abba, hogy alul van és mások vannak felette. Te egy képzetlen embernek számítasz azon a munkahelyen mégis mit akarsz ?! Most végzed a szakirányú iskolát még-csak, csendben kell maradni és dolgozni kell. Ha ezt te nem tudod elfogadni, akkor ennek a betege leszel és maradsz is és az idegklinikán fogsz kikötni.
2018. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megmutatom neked egy példával, hogy milyennek tűnsz : Vegyünk egy kórházat. Bemész, felvesznek dolgozni, az eredeti szakmád élelmiszer eladó és dolgoztál a sarki zöldségesnél 1 évig. Bele vagy szerelmesedve a kórházi munkába, elmész beiratkozol egy okj-s képzésre amit még támogatnak is neked. Kicsit belejössz az osztályos munkába, gyors vagy, 5 mp alatt kicserélsz egy pelenkát és elkezdesz irigykedni, hogy Marika miért az aki, miközben ő ezt tanulta, ez a szakmája és van 20 év munkaviszonya, gyakorlata. + irigykedsz Julikára is, neki egészségügyi diplomája van, 2 év munkaviszonya és ő lesz a főnővér nemsokára.
2018. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó dehogyisnem , nem ismersz, alázatos vagyok. Sokan vannak felettem, vezetői szintre nem is akarok kerülni, nem vagyok az a típus. Azt nem bírom elviselni, hogy rohadtul unom azt amit csinálok, és nulla a fejlődési lehetőség, én könyörögjek, hogy szeretnék fejlődni és többet tudni, itt is félreértetted, természetesen az alapokra gondolok, és nem a seniori feladatokra, reálisan feltudom mérni a képességeimet azért, sőt azt is elfogadom, hogy kevesebbet keresek, ez az élet rendje, igen még képzetlen vagyok. Inkább az építő jellegű hozzászólásokat várnám és a tanácsokat.
2018. márc. 3. 23:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem irigykedek arra, nem érdekel mit csinál a másik, ha nekem is van valamennyi lehetőségem, én mint fentebb is írtam elfogadom azt ha valaki képzettebb és okosabb , mert vannak, és , hogy ő csinálja a nehezebb feladatokat.
2018. márc. 3. 23:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen építőjelleget szeretnél itt hallani , kapni. Menj vissza az eredeti szakmádba, végzettségedhez, arra a területre amit tanultál, ha itt úgy érzed olyan vagy mint a kivert kutya.


ismertem egy elkényeztet, burzsuj muflincát. Tepert taposott, hogy bsc, msc, mindene meg legyen, gázolt , taposott át mindenkin. Gyenge volt mint a harmatos liba ..os, kudarc sose érte, a sikert is kudarcként élte meg és patakzott a könnye ha kellett ha nem. Kisírta magának, hogy igazi vezető lehessen, tetszelgett, tette, vette magát ott ahol kellett, arra élvezett ha megsimizték a buksiját, hogy hó milyen ügyes, okos ő. Ez sem volt elég, ma már ő a "vezérigazgató", pedig hülye mint a beton. Kis-táska pénzért vett pozíció xD

2018. márc. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szépen fejlődök szerintem, csak nem foglalkoznak kellően velem, mert meg kell lenni annak a munkának amit csinálok és amúgy sincs utánpótlas azt mondják.


Ezt magamban, lelkileg kell megoldanom, erre gondoltam, a pályát nem fogom otthagyni, ki fogok tartani a céljaimért, ha nem ez majd másik munkahely megadja. Nem érzem magam kivert kutyának, ugyanazt a teljesítményt nyújtom mint a másik, teljesen átlagos vagyok.


Hát ez a vezérigazgatós dolog kedves utolsó nem áll fent, egy nem vagyok gazdag, és nem azért nincs diplomám mert hülye lennék. Rossz döntést hoztam érettségi után, jelenleg nincs annyi pénzem ami ehhez az egyetemhez kell, na meg elvégezni is kínlódás lenne. Továbbá még mindig nem akarok főnök lenni meg vezérigazgató sem meg semmi. Egyébként is mire elvégzem a 2. képzést közeledek a 30 felé, amikor is csaladot szeretnék lassan alapítani, de majd ezt hozza a jövő :)

2018. márc. 4. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!