Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Intravénásan adott kontrasztan...

Intravénásan adott kontrasztanyag nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Mellékhatásai érdekelnének. Azt tudom, hogy melegséget érezhet az ember közben, de ezen kívül még mi a jellemző? Tapasztalatok érdekelnének! Köszi

2018. febr. 10. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kontrasztanyag? Tudtommal nem csak egy féle van.
2018. febr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Barmelyik erdekel, mert nem tudom milyet fogok kapni. Talan a jodosat.
2018. febr. 11. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha súlyos mellékhatásai lennének nem adnák. Egy alkalomtól nem lesz bajod.
2018. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pisilési inger lehet még.

Ha szükséges a vizsgálat, akkor itt hagyd abba az érdeklődést, nem rossz szándékkal mondom. Természetesen felléphet allergiás reakció, de fel vannak rá készülve és miért pont nálad lenne probléma? Napi 30-100 vizsgálat történik centrumtól függően, rutinvizsgálat.

Ne egyél előtte, gyógyszereid vedd be, utána igyál sokat. Ha van légzési utasítás, csináld úgy, ahogy a gép mondja. Nyugi☺

2018. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szívkatéterezésem lesz . Igazából azért érdekel , hogy kinek milyen mellékhatás volt, mert emetofóbiás (hányás fóbiás) vagyok. És érdekelt, hogy okozhat-e hányást.
2018. febr. 11. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Ritkán okozhat, minimálisat egyél előtte. Nálunk reggelre hívják be az összes pácienst, van, aki jó sokára kerül sorra, ha éhes vagy, az sem jó.

Vigyél magaddal kaját, olvasnivalót, sok innivalót.

2018. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ehetek nem ihatok elotte. :/
2018. febr. 11. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne aggódj a hányás miatt:)

Ne aggódj, minden ok lesz.

2018. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani kérj meg valakit, hogy kísérjen el. A vizsgálat után 15-20 percig üldögélj még a váróban ha valami gond van akkor kapsz segítséget. Utána már biztos nem lesz gond. Apukám kapott kontrasztanyagot, neki nem a szívét nézték. Neki magas lett a pulzusa és nagyon elszédült. De tegyük hozzá, hogy 75 éves és magas a vérnyomása. Picit lefektették adtak neki vizet, aztán fél óra múlva haza tudott menni. Nekem innom kellett kontrasztanyagot. Nagyon féltem tőle. De semmit nem éreztem. Picit elálmosodtam de szerintem az is csak pszichésen volt.
2018. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszonom!:)
2018. febr. 16. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!