Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Menstruáciomat évek óta...

Menstruáciomat évek óta migrén kiséri. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
fájdalomcsillapitó nem használ,és van hogy 20órán át tart.
2008. okt. 3. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem nagyon régóta van migrénem.Ha nem használ semmi,próbáld ki feketekávéba citromot csepegtetni.Fura íze van,de nekem segít.(1panadol+algopirin...én ezt szoktam bevenni)
2008. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A migrént sok minden kiválthatja, az orvosok sem tudják mitől alakulhat ki, azt meg pláne, hogy szüntethető meg. Vannak taktikák, de vannak olyan esetek is, amikor több napig is fenn állnak, sőt adott páciens még dolgozni sem tud, minden fényre, zajra érzékeny ilyenkor.

Én cataflamot szoktam bevenni, erős fejfájásomkor, de ez csak receptre kapható!

2008. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hideg feketekávéval cukor nélkül bevenni egy algopyrint. Utána vízszintesbe feküdni, sötét szobába.

Nekem ez vált be, de jó még a cataflam, qualerin, bár a többnapos migrénnél, csak ideig óráig segít.:(

2008. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem a hideg cola is szokott segíteni..
2008. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szintén migrénes voltam. gyógyszert felejtsd el meg mindenféle teát, mert nem segit. forró v meleg borogatás, vagy sót melegits ruhában, vagy gyogyszertarban lehet kapni zacskos zselét. forro vizben melegits, és amilyen meleget csak kibirsz, tedd a homlokodra vagy a tarkodra, vagy ahol éppen fáj.. fél ora is elég és elmúlik. a meleg fájdalomcsillapito és gyulladáscsökkentő. tüneti kezelésre tökéletes, véglegesen nekem ez segitett meg egy akupunktúra kezelés
2008. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

azt nem értem miért mindig pont mensikor?

terhesség alatt nem volt végig.

2008. okt. 3. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lassan 50 éves leszek, de a havi előtti és alatti migrén a mai napig kisért. kb. 10 évig túrtem, utána kerestem fel a fejfájásambulanciát.Ők speciális gyógyszerekkel rendelkeznek,amit szakorvosok írhatnak fel. Azóta nem rettegek a tünetektől, mert a gyógyszer max. 1 óra múlva teljesen megszúnteti a panaszokat.Jelenleg CINIE-t szedek,első tünetek megjelenésekor beveszem és nyugodtan folytathatom a munkámat vagy bármit, nem kell lefeküdnöm.Szívből ajánlom mindenkinek, mert tudom , mennyire megkeserítette ez az én életemet is...

2009. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!