Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha arra gyanakszom, h IBS-em...

Ha arra gyanakszom, h IBS-em van (nem tudom biztosan, csak minden tünetem erre utal) akkor feleslegesen kínzom magamat gyomor, ill. vastagbéltükrözéssel?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen,hasi ultrahangon,de elmegyek megint,habár nem hiszem,h bármit is találnának és az étel allergia vizsgálaton is erősen gondolkodom.de a tükrözésektől rettegek,viszont már annyira el vagyok keseredve,h bármire képes lennék,azért,h meggyógyuljak.és nem tudom számít-e vmit,de kb. mióta ezzel küzdök, az arcom is rendszeresen kipirul,azt tudom,h ez utalhat a vastagbél gyulladásra,de azt nem tudom,h az IBS-re is?nagyon köszönöm,annak,aki válaszol.
2010. ápr. 14. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én úgy gondolom, ha pl. rákom lenne akkor már ennyi év után csak rosszabbul lennék.
2010. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A helyedben előbb allergiavizsgálatra mennék. Ha nem mutat ki semmit, célszerű a béltükrözés, mert lehet ott polip, vagy bármi, amit jobb kiszűrni, mert ha elhanyagolják, még rák is lehet belőle :( Sztem a gyomortükrözés felesleges, ez bélrendszeri probléma, nem a gyomornak van ilyenkor baja.


Én is hasonló cipőben járok, csak nálam már megvolt a vastagbél-tükrözés. Kérj szurit, azzal nem fáj egyáltalán, csak akkor nagyon kába leszel utána, hazamenni egyedül tuti nem tudsz majd! Nekem anyukám jött velem, és hazataxiztunk - nélküle még a taxisnak se tudtam volna megmondani, mit akarok. Fura érzés...

2010. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fhúú nagyon köszönöm,én is pontosan erre gondolok,h a gyomortükrözés felesleges kínzás lenne.A vastagbéltükrözéstől nagyon félek,de én is mindenképpen szeretnék szurit kérni,akkor tulajdonképpen végig alszom az egészet?Megkérdezhetem,h neked végül mit találtak vagy,h milyen tüneteid voltak?nagyon köszi...:)
2010. ápr. 14. 15:22
 4/7 anonim válasza:

Az előző vagyok.


Időnként erős alhasi fájdalmaim vannak, annyira fáj, h mozdulni sem bírok, valahogy görcsöl vagy ég, vagy nem is tudom :( Sokszor hányingerem is van, de sztem csak a fájdalomtól. A székletet nem befolyásolja nekem, de azt olvastam, hogy szokta másnál. A vizsgálat messze nem olyan rossz, mint egy ilyen pár napos ágyban fekvős fájdalom. Nekem szuri nélkül kezdték, hát nagyon fájt. Aztán inkább kértem szurit, nem vagyok én hős, és nagyon fura volt, én azt hittem, végig a tudatomnál vagyok, de utólag mesélték, hogy mi volt, és a felére sem emlékeztem :) Állítólag csak néztem hülyén :) Ja, a legrosszabb az egészben, na az tényleg rossz, hogy a vizsgálat előtti napon nem ehetsz sokat, csak pépeset, és adnak egy rakás hashajtót, azt eheted, meg kapsz valami port, amit 2 liter vízben feloldasz, és meg kell inni, hát szörnyű, sima sós víz íze van. És azon a napon persze le se tudsz szállni a WC-ről, szóval én szabit vettem ki. Amúgy nem találtak semmit, csak van egy "törés", vagyis egy élesebb kanyar ott a belemben, és valószínűleg ott elakad a cuccos. De mondom, az egész tortúra a hasmenéssel és a sós vízzel együtt sem olyan rossz, mint mikor fáj. Legalábbis én így voltam vele. A panaszok nem szűntek meg, de ajánlották a Meteospasmyl tablettát, az enyhít rajta nagyon sokat.

2010. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem,akkor valószínű,h én is megfogom csináltatni a tükrözést,egy kicsit megnyugtattál.:)Nekem is nagyon sokszor fáj a hasam,sajnos.Én nagyon félős és izgulós vagyok,de muszáj ennek az egésznek a végére járni.köszi!:)
2010. ápr. 14. 17:35
 6/7 anonim válasza:

Jól teszed! Bár előtte szerintem próbálj allergia-vizsgálatot kérni, hátha az a baj! Én nem azzal kezdtem, de szerintem jobb lett volna. Mindenesetre én örülök, hogy mégis rávettem magam a tükrözésre, megnyugtató a tudat, hogy nincs ott semmi, illetve ha lenne, tudnánk tenni ellene. Mindenképpen jobb két rossz nap, mint aggódni egy életen át ;)


Remélem, veled is minden rendben lesz:)

2010. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,neked is mihamarabbi gyógyulást!:)
2010. ápr. 14. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!