Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hőguta lehet? Vagy csak a...

Hőguta lehet? Vagy csak a vérnyomás ingadozása? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Volt egy-két elintéznivalóm a városban, ma délben. Kocsival mentem, mivel egymástól távol lévő pontokban volt dolgom. Az autóban nincs légkondicionáló berendezés, csak az ablakot lehet lehúzni. Az ügyintézés közben jelentősen átforrósodott az autó. Hazafelé már éreztem, hogy nincs minden rendben, elkezdett zsibbadni a kezem, úgy éreztem, majd' elájulok, rettenetes félelmem támadt, szédültem is. Félreállás után gyorsan hűvös helyre húzódtam, langyos vizet ittam, megnedvesítettem a hajamat. Szerencsére nem vesztettem el az eszméletemet, kb. 10-15 perc múlva jobban éreztem magam, elmúlt a zsibbadás, kézremegés. Orvost nem hívtam.

Eléggé elszoktam a megterhelésektől, így erősen érintett ez a hőség. A tünetek alapján enyhe hőgutára gyanakszom, mert nem feltétlenül jár együtt a napszúrással, tehát kialakul 45-48°C-os légterű autóban is.



2016. jún. 24. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen lehet hogy enyhébb hőgitát kaptál.

Jobbulást!

2016. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, csak a helyzet az, hogy az a 45 fok valójában közelebb van a 60-hoz, mint az 50-hez.

Légkondi nélkül nem szabad autót venni. Fűtés nélkül sem veszünk, pedig az ellen könnyebb védekezni.

2016. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!