Mi a különbség a Seduxen és a Frontin között?
A frontin nem nyugtató, hanem antidepresszáns, és a hatása bizonyos ideig történö szedés után alakul ki. Igen erös függöséget okoz, emellett rengeteg melékhatássa van.
A seduxen erös nyugtató/altató, mellékhatásként többször okoz amnéziát (emlékezetkiesés), ami nem mindig visszafordítható.
Átmeneti megoldásként nem muszáj semmi ilyesmit szedni, de még ha komoly indok lenne is, akkor is legfeljebb valamilyen növényi (valeriana) szer jhasználható.
De az esetek nagy többségében a nyugtatók szedése csak ront a beteg állapotán.
a frontin hatóanyaga az alprazolam, a seduxen pedig diazepamot tartalmaz. Mindkettő a benzodiazepin gyógyszerosztályba tartozik. Szorongásoldó, nyugtató, altató, izomrelaxáns és hipnotikus hatással rendelkeznek. Nagypotenciáú szer mindkettő.
A seduxen felezési ideje több nap is lehet így sokkal tovább marad a szervezetedben a hatóanyag. A frontinnak 12-14 óra a felezési ideje (az az idő ami alatt a hatóanyag mennyisége a felére csökken) így gyorsabban kiürül.
Seduxent szokták intramuszkulárisan, injekció és tabletta formájában is alkalmazni a gyakorlatban. Frontin csak tablettában van úgy tudom.
Mindkettő hatásos gyógyszer
5.-ös válaszoló!!
A frontin nem antidepresszáns hanem szorongásoldó, nyugtató. A hatása azonnal kialakul már a tabletta bevételét követő pár percben elkezd hatni. Ugyan ez vonatkozik a seduxenre is.
Az igaz hogy mindkettő függőséget okozhat de csak hosszú távon, nagy adagban
1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A SEDUXEN 5 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
Szorongásoldó készítmény, aminek egyúttal görcsállapotokat szüntető, nyugtató és a nem kívánt izomfeszülést csökkentő hatása is van.
1. Milyen típusú gyógyszer a Frontin tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Frontin tabletta hatóanyaga, az alprazolam egy triazolo-benzodiazepin típusú vegyület, amely szorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító és görcsgátló hatással rendelkezik.
A Frontin tabletta a következő betegségek esetén alkalmazható:
- Szorongásos állapotok.
- Depresszióval társult szorongás.
- Depresszió
- Az előbbi betegségek szervi vagy más betegségekkel társulva
- Pánikbetegség
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!