Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan, hogy féloldali...

Létezik olyan, hogy féloldali arcüreggyulladás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát. Beteg voltam, tipikus télen előforduló torokfájás, orrfolyás, köhögés, egy kis láz stb...Már szinte teljesen jól vagyok, bár reggelente be vagyok rekedve, de ez hamar elmúlik, és az orrom is folyik még egy kicsit. Viszont az a furcsa, hogy a bal orrlyukam félig-meddig mindig be van dugulva, tehát kapok rajta levegőt, csak nem annyira, mint normál esetben, hacsak nem fújok orspray-t. A bal fülem pedig, de csak a bal, be van dugulva, és se az ásítástól, se más házi praktikától nem dugul ki, de még a fülcsepptől sem, bár lehet, nem kéne csodát várjak attól két alkalomtól, amikor használtam... Ezek miatt jutottam arra a következtetésre, hogy valamilyen féloldali valamim van...Arcüreggyulladás lehet? Ha nem, akkor mi? (lehet hülye kérdés ez a féloldalis dolog, nem értek hozzá bocsi)

2016. jan. 10. 21:29
 1/10 A kérdező kommentje:
De még az is lehet, hogy köze nincs arcüreggyulladáshoz, nagyon nem értek az ilyenekhez...
2016. jan. 10. 21:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van féloldali arcüreg gyulladás.Arra jó lehet a gőzölés is, azt próbáltad? Ilyen kámforos ampullát önthetsz a gőzölővízbe(nem tudom, mi a neve, patikus tudja).A nátha, orrdugulás, arcüregbajoktól dugulhat a fül is.Ha majd teljesen kilábalsz belőle, az is kidugul.
2016. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Nem próbáltam a gőzölést, de ki fogom.:)
2016. jan. 10. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el orr-fül gégészhez, akár polipod is lehet, nekem is a bal oldali a gyengébb. Csak CT felvételről derül ki, mi az ábra. Arcüreggyulladás kísérője a száraz, ugató köhögés és a zöldessárga orrváladék. Nekem erről szólt az életem , kivettek 2 oldalról polipot, de még mindig könnyen begyullad az arcüregem és folyamatosan folyik az orrom. Úgy látszik ez a gyenge pont. Ha influenza, egyből nekem ide megy. Orr-fül-gégsz megmondja, ad antibiotikumot ha gyulladás van, illetve műt, ha polip.
2016. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha polipod lenne, a gőzölés és infralámpa nem segít, ha bakteriálsan felülfertőzött az arcüreged, akkor szintén nem.
2016. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ neked is! Egyébként nem köhögök, és az orrváladékom sem sárgás. De ettől függetlenül el fogok menni dokihoz, hogy írtad, lehet polip is.
2016. jan. 10. 21:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagyis mindkettőtöknek, csak nem láttam, hogy írtál. Hacsak nem egy ember vagy.:)
2016. jan. 10. 21:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja semmi,rájöttem, hogy igen.:D
2016. jan. 10. 21:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kinél hogy.Lányomnak volt sokszor arcüreggyuszija.Olyankor nem köhögött, nem folyt az orra, csak fájt az arcürege nagyon.Neki a gőzölésen kívül más nem hatott.Az volt az egyetlen, ami segített megszabadulni a váladéktól, na meg volt valami spray, szájba kellett befújni, az is jó volt.Na de egy próbát megér.arcüregre jó lehet még az infralámpa is, ha van otthon (ha nincs, kórházba is be lehet járni infrázni).Csak azt tudni kell, hogy gőzölés, infrázás után nem szabad azonnal kimenni a hidegbe!

Persze ha polip, akkor ez valóban nem segít sajnos.

2016. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és igen, van itthon infralámpa, ki fogom próbálni azt is, ha a gőzölés nem segít. Ha a lámpa se, irány a doki.
2016. jan. 10. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!