Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem múlik el ez a...

Miért nem múlik el ez a fránya reflux?

Figyelt kérdés
évek óta van. megkeseríti mindennapjaimat, szedek ra gyógyszert salvus vizet is iszok, kerülöm a savas ételeket, italokat, mégsem gyógyulok. gyomorpanaszom nincs csak torok problémak, tegnap valamitol felpuffadtam fogalmam sincs mitől, es ereztem h ingerelte megint torkomat majd 2 percre elment a hangom gondolom a puffadas ront rajta....mit próbáljak meg ki, ami segítene???

2015. nov. 2. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

írd már le nekem légyszíves milyen torok panaszaid vannak, illetve van e mandulád! Jöhet akár priviben is, mert nekem is valószínű hogy refluxom van de jövőre kaptam csak időpontot dokihoz!

köszi

2015. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia. nincs mandulam, kaparo érzés egesz hátul a garatomon meg lejjebb néha csiklandozo érzés meg berekedek.ha feljön a sav Kkor jobban irritalja de a szamig ritkán jön fel. neked mik vannak?? es melyik dokihoz kaptal időpontot olyan.sokára??
2015. nov. 2. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A reflux (nyelőcsőbe visszajutó gyomortartalom) az önmagában nem betegség. Hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. Éjszakánként, mikor a gyomorban már nincs szilárd anyag, így öblíti le a nyelőcső redőiben megragadt irritáló anyagokat.

Ez akkor lesz kellemetlen, mikor a szennyeződés a nyelőcsőben olyan makacs, hogy többszöri öblítésre sem enged, nos ilyenkor a gyomorsav felcsípi a nyelőcső belső falát, ez borzasztó kellemetlen, néha fájdalmakkal jár.

A birka ember ilyenkor megy orvoshoz, aki a központi idegrendszert rongáló, protonpumpa gátló orvossággal csökkenti a gyomorsavat. Más orvos egyből pszichiátriára irányítja a beteget, mondván hogy ez lelki eredetű, mert aki idáig jut, az már alapból stresszes életet él.

Persze a gyomorsav csökkentés idővel megteremti gyümölcsét, bekavar az emésztésbe. Ilyenkor a biogázerjesztő baktériumok szaporodnak el, a kaja nem emésztődik, hanem rothad a belekben. Az étel rothadása közben keletkezett semleges anyagok, a bélbolyokon keresztül bejutnak a felszívó rendszerbe, ahol a szervezet reakciója az, hogy a nyirokerek kitágulnak, hiszen ezeket az anyagokat el kéne távolítani, ezért falósejteket gyárt, ami tudni illik a nyirokrendszerben képződik. Ettől aztán majd kidurran a has. Ilyenkor a birka ismét orvoshoz szalad, aki úgy próbál orvosolni, hogy a bélgáz képződést fogja vissza, szintén az idegrendszer stimulálásával. És még mesélhetném tovább a történetet, de azt hiszem kérdésedre részletesen megadtam a választ.


Pedig, ez a több évtizedes tortúra megelőzhető lenne ha esténként lenyelnél egy kicsike kortyocska kisüsti pálinkát, ami kioldja a nyelőcső redőiből a ragacsot, amit a hidegen sajtolt étolaj alkot. Mert ugye higgyük el hogy csak az olaj egészséges, csak olajban süssünk. Ezt szajkózza már 3 évtizede a média.

Megjegyezném, ez sem lehet egészen véletlen, hisz láthatjuk, hogy hányan élnek meg belőle. Csak a birka embert aki a médiára figyel, csak azt lehet így megvezetni.

2015. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Roland G. ***** válasza:
Egyik ismerősömnek helicobacter miatt folyamatosan ilyen problémája.Írtak rá antibiotikumot ami nem segített,sőt.A Manuka mézet egy hónapig szedte és a következő vizsgálat már nem mutatta ki.Érdemes kipróbálni!
2015. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!