Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Micsináljak? Gerincferdülés 19/f

Micsináljak? Gerincferdülés 19/f

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van az orvos szerint nagyon csúnya!járok gyógytornára de hiába járok fáj nagyon a hátam és a derekam!!:(Hogyan tudnám csökkenteni a fájdalmakat?
2010. márc. 13. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gyógymasszázzsal! Írjál privit. Ettől függetlenül szorgalmasan végezd a gyógytornát, és ússzál rendszeresen. A leghatékonyabb, ha sikerül úgy időzíteni, hogy a masszázst kövesse a gyógytorna, mert akkor az ellazult izmokkal a gyógytornász jobban tud dolgozni.


Gyógymasszőr

2010. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem anno ortopédián azt mondták,hogy az úszás hatékony
2010. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ortopédián gipszágy, v. rosszabb esetben fűző + tens.

betegségtől függően főleg súlyos esetben műtét.

2010. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

nekem fűzőt sosem írtak fel, pedig nekem is elég komoly:S

a hulahopp nagyon jót tesz! mert erősíti a hátizmokat.

de sokszor lusta vagyok hozzá:S de nekem is fáj minden percben, már évek óta:( ha hulahoppozok, simán el tudok este aludni is, annál pedig nem volt jobb, mint mikor eljártam hátizomerősítést végezni konditerembe.

van külön erre gép, és attól megszűnt..nekem..holott olyat évek alatt nem sokat éreztem, h fájdalommentes nap:)

a gyógymasszőr semmit sem ér, oda is jártam hónapokig...pénzkidobás.

edzőterem! legjobb!

2010. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első. A masszázs természetesen nem gyógyítja meg a gerincferdülést, de enyhítheti az izomfájdalmat, és erre irányult a kérdés. Lehetséges, hogy neked nem jött be.
2010. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

addig enyhíti csak, míg csinálják.utána még fájdalmasabb:S

a csontkovács jönne be a legjobban, csak azt nem lehet megfizetni.

2010. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És milyen gyakran jártál?
2010. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

hetente. volt h 2x is egy héten. miért? hogy biztosan azért nem hatott mert kevésszer jártam?

ez nem így van.

szerintem nagyon jól eső érzés és jó sok mindenre a gyógymasszázs, de a gerincferdülésre tuti nem.

de mindenkinek azért ajánlom:)

2010. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

szia:) nekem van korzettem:)a gerincferdülésem 20 fokos volt...az orvosom azt mondta, hogy hordjam 1 évig és akk nem lesz nagyobb a ferdület...ehhez képest 4 hónapja két hetente járok csontkovácshoz...és szinte teljesen elmúlt...az ismerőseim közül is volt akit műteni akartak neki 50fokos volt a ferdülete...az övéből 20fokot csinált két évalatt...de azt hozzá kell tenni h őt felnőtt korában kezelte... [link] ha van időd nézd meg...Korponyi úr a csontkovácsom... [link] itt a weboldala is ő rendel Nagyrédén és Siófokon is 5000Ft/alkalom

remélem tudtam segíteni:)

2011. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én annyit tudok mondani , hogy járj úszni. nekem is gerincferdülésem van 10 fokos szóval annyira nem durva, de csak most derült ki és az orvos csodálkozott is , hogy mért nem fáj a hátam. hát az úszás miatt nem fájt.
2011. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!