Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon erőtlen vagyok, már...

Nagyon erőtlen vagyok, már vagy fél éve. Semmihez sincs erőm, semmien sporthoz, mire odakerülök hogy elkezdek mozogni, addigra legszivesebben aludnák, mert nincs erőm hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14,5 éves vagyok vegetáriánus,de azért néha ezsek húst,tehát tulajdonképpen inkább azt mondanám hogy ritkán eszek húst.egyépként kiegyensúlyozott azthiszem a táplálkozásom szedek maxi vitamint és nem vagyok kövér.ja és rendesen alszom.könyörgöm segítsen valaki!
2010. márc. 9. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis van ne egyél semmit, és akkor megjön az erőd. Fontos ásványi anyagok, nyomelemek hiányoznak a szervezetedből, ami ilyen idős korban nagyon is veszélyes. Most vagy fejlődőben, energiára van szükséged. Halakra, fehér húsokra, kálciumra, B vitaminra stb.stb. Ne is várd a javulást, amíg ilyen életmódot élsz. El sem vagy hízva. Lehet vashiányos is vagy, attól meg aztán végképp nincs erőd, és csak alszol mint a mormota. Változtass, amíg nem késő! Aztán ha megjön az erőd jöhet a mozgás.
2010. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle oka lehet. Először is kell egy laborvizsgálat. Ha ritkán eszel húst,könnyen előfordulhat,hogy vérszegény vagy. De más is okozhat ilyen tüneteket:pl. bizonyos zsírsavak vagy vitaminok hiánya. Előfordulhat az is, hogy krónikus fáradtság-szindrómától szenvedsz, de lehet a központi idegrendszer működési olyan zavara is, mint pl. a depresszió.

Egyszóval először is kell egy labor, aztán eldől,hogy mik a további teendők. Keresd fel a háziorvost!

2010. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
miaz hogy ne egyek semmit? most csak azért mert nem kívánom a húst annyira mint más ember még eszem más dolgokat...
2010. márc. 10. 15:38
 4/4 anonim válasza:
Kell a hús 14 évesen... Én egészen 12 éves koromig alig ettem húst, de ahogy elkezdtem kamaszodni, megkívántam, valószínűleg, ha nagyon elkezdesz kamaszodni, te is megkívánod. Csak tudja a tested, ha szüksége van valamire. De a fejlődő szervezet számára tényleg egészségtelen a vegetarianizmus. Az már inkább felnőtt korban jobb, mert akkor nem kell a sok fehérje.
2014. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!