Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikrohamra van valami...

Pánikrohamra van valami gyógyszer, ami recept nélküli?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 21:19
1 2
 11/14 Tom Benko ***** válasza:
Én Frontint kaptam, egészen jól bevált, a feleségem Valeriána Relaxot, neki is jó volt. Ami biztosan nem jó, az a homeopátiás vackok. Cukrot lehet venni olcsóbban is.
2015. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

egyik ismerősömnek a pszichiátere gyógyszert írt fel rá , de neki ez nem javított az állapotán, így azt írnám le amitől nekem viszont elmúlt vagyis inkább kordában tartható...

CITROMFŰ TEA !!!!

Nem okoz függőséget és nincsen mellékhatása!

Ha kicsit rossz a közérzet, jöhet egy citromfűtea citrommal, cukorral ízesítve... szívdobogás esetén egy Q10 és egy galagonya tabletta (utóbbiból tea is lehet) és máris jobb a közérzet...:)

2015. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Tom Benko ***** válasza:
Ha van hatása, van mellékhatása is...
2015. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Tom! Ha valaminek van mellékhatása, az a Frontin, amit szed.

"Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Frontin tabletta szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, vagy gyógyszerészével.

- Ha Ön enyhe vagy közepesen súlyos májkárosodásban és/vagy vesekárosodásban szenved.

- Ha Ön időskorú és/vagy legyengült állapotú.

- Ha az Ön kórelőzményében alkohol- vagy gyógyszerfüggőség szerepel, mivel ilyen esetekben különösen hosszú távon és nagy dózisban vagy egyéb hasonló hatású gyógyszer együttes szedése esetén hozzászokás alakulhat ki.

- Ha Ön súlyos depresszióban vagy pánikbetegségben szenved és öngyilkossági hajlamot mutat.

A kezelés alatt alkoholt fogyasztani tilos!

A kezelés során hozzászokás és gyógyszerfüggőség, úgynevezett pszichés-szomatikus dependencia alakulhat ki. Esélye a gyógyszer adagjának és a kezelés időtartamának emelésével növekszik."

De utánanéztem milyen mellékhatásai lehetnek a citromfűnek:

"- A klinikai kísérletek alapján nincs adat veszélyes túladagolásra vagy mellékhatásokra

- a túladagolás első jele émelygés, hányinger, esetleg hasmenés; ha ilyet tapasztalunk, álljunk le a citromfűvel, aztán pár nap múlva csökkentett adaggal újrakezdhetjük a használatát.

- Aki allergiás a mentafélékre, az értelemszerűen kerülje a citromfüvet is.

- a citromfű felerősítheti az alkohol, az összes nyugtató és altató gyógyszer hatását, valamint a nikotintartalmú gyógyszerekét is.

(de ugyanez vonatkozik a legtöbb nyugtató hatású gyógynövényre, komló, macskagyökér, amik pl. a Valeriana Relax hatóanyagai)

- a citromfű hatóanyagai csökkenthetik a szervezetben termelődő pajzsmirigyhormon mennyiségét, ezért nagy adagban és hosszú távon illetve pajzsmirigy-alulműködés vagy pajzsmirigy-elégtelenség esetén ellenjavallt.

Étkezési mennyiségben viszont a citromfű egy teljesen biztonságos növény, és a legtöbben így fogyasztják. Vagyis, esténként egy csésze citromfűtea..."

Tehát, ha nincs pajzsmirigy-alulműködése, akkor pánikroham esetén nyugodtan ihat egy citromfűteát.

Én így értelmezem, és használom és mivel használ, ajánlom!

2015. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!