Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köhögés, torokfájás?

Köhögés, torokfájás?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdtem köhögni, ilyenkor fáj kicsit a mellkasom. Nem vagyok torokfájós, de mikor nyelek, hányingerem van, mintha egy gombóc lenne a torkomban, gondolom azért mert fáj a torkom. Lándzsás útifű cukorkát szopogatok, de sokat nem ér. A hangom is elmegy néha. Nem akarok rosszabbul lenni, munka miatt nem lehet. Érdemes elmenni a háziorvoshoz, hogy adjon valami gyógyszert, amitől hamarabb elmúlik a köhögés?
2015. jún. 16. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát először szerintem vegyél a gyógyszertárban valami szopogatós gyógyszert a torkodra (pl. Tantum Verde, Strepsils, Dorithricin stb.) és a köhögésre meg valami köptetőt. Ha pár nap múlva is fennállnak a tüneteid, vagy ne adj Isten rosszabbodna,vagy belázasodnál, akkor menj orvoshoz.
2015. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. És lehetséges, hogy nyelésnél a torokfájás miatt van hányingerem? Nem vagyok nagyon beteges, utoljára kb. 10 éve voltam náthás, viszont lekopogom, a torkom soha nem fájt, nem volt begyulladva. Ezért furcsa most.
2015. jún. 16. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Szerencsés vagy, ha ilyen ritkán vagy beteg :) Bár nem vagyok orvos, de szerintem igen lehetséges,hogy a torkodon lévő gyulladás, illetve lepedék miatt érzed nyelésnél a hányingert.
2015. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!