Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Diéta, plusz mozgás, hogy...

Diéta, plusz mozgás, hogy egészségesebb legyek, segít valaki?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok elég kreatív, ezért elég egyoldalúan táplálkozom, nem eszem húst -max néha halat, előfordul ritkán hogy tojást- de nem is pótlom különösképpen semmivel, mivel nincs ötletem, mit kellene ennem. Van rajtam némi felesleg, amitől meg szeretnék szabadulni, de az összes diéta, amit találok teli van hússal. Valaki tud ajánlani olyan diétát ami húsmentes, és nem iszonyú drága?

Mozogni is szeretnék, de sajnos a két térdem teljesen el van cs*sződve, ezért futásos, ugrálós, guggolós dolgok szóba se jöhetnek. Szóval ezen a téren is szívesen várnék ötleteket (az úszás nem megoldható, sajnos sokszor begyullad a fülem)

Előre is köszi!


2015. jún. 7. 00:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Bicikli, kímélő tornák ('low impact' az angol oldalakon, pl. a fitnessblender.com-on)...


A változatos táplálkozáshoz nem kell kreativitás, inkább némi tájékozottság vagy egyszerűen csak eszel sokfélét, de ha helyesen akarod csinálni, jobb utánaolvasni.

Ahhoz kell például kreativitás, hogy édességeket egyél úgy, hogy nincs édesítőszered és 20g szénhidrátot ehetsz egy nap, de ennek zöme zöldségre megy el :D Na jó, ez már-már lehetetlen, de azért nem teljesen.


Az én étrendem szinte teljesen húsmentes és olcsó, de nem tuti, hogy jólesne Neked hirtelen erre váltva. Durván szénhidrátszegényen eszem.

Viszont a szénhidrátcsökkentés eléggé alapdolog, jó irány. A hal és a tojás teljesen jó, de azt írod, ritkán eszed. Ez se gond, bár jó cuccok, de a megfelelő fehérjét biztosítanod kell. Én nem szoktam húst enni, de tojást sokat, ami elég sokféle tápanyagot elintéz nekem, legalábbis részben. A többiről némi olajos mag és zöldség gondoskodik, s eszem zsírt is.

Sajtot eszel? Személy szerint nem ajánlom a többi tejterméket (a vajon kívül), de lehet, hogy Te eszed őket, én nem állok az utadba. A növényi fehérjebevitel is megoldható, egy kicsit jobban kell hozzá igyekezni, de annyira nem nehéz. De úgyis eszel állati terméket (bár nem tudom, mennyit), csak kiegészíteni kell növényekkel.


A húsos diétákban elvben kicserélheted a húst más fehérjedús állati termékre, de ez többnyire erősen megemeli a zsírbevitelt, s borul az egész... Én sem tudtam megkerülni a saját egyedi étrendet, bár nem is akartam. Macerás volt, de akkor is ez a legjobb megoldás.


Miket szoktál enni? Abból kéne kiindulni, megnézni, miben lehet hiányos, mi nem előnyös belőle...

2015. jún. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!