Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Enyhe égési sérülést mivel...

Enyhe égési sérülést mivel tudnék hatékonyan kezelni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Vegyél a patikában Panthenolt vagy Hansaplast égési sprayt, vagy kérdezd meg, mit ajánlanak. Mindenképpen gyógyszertárban a megoldás, ezek mind spray alakúak, és jó, ha van otthon mindig egy ilyen, hogy azonnal tudd használni. Semmi disznózsíros kenegetés meg más népi babonák!


Nagyon fontos, hogy csak akkor szabad használni, ha a sérülésed kizárólag bőrpír formájában jelentkezik, hólyagok nélkül. Ha hólyagosodni kezd, akkor az már másodfokú sérülés, amire szigorúan tilos bármit rátenni, azonnali kórházi ellátást igényel.

2010. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ezek bizony pici hólyagok. Akkor ez most másodfokú? És miért igényel azonnali kórházi ellátást?
2010. febr. 27. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Most már mindegy, ennyi idő után valószínűleg megúsztad, de lehet, hogy még most is jobb lenne berongyolnod az ügyeletre. Semmit nem szabad rákenni! A veszélyességi foka függ a kiterjedtségétől is, kisebbet könnyebb megúszni.


Azt írtad, hogy enyhe sérüléseid vannak. Az enyhe sérülést elsőfokúnak hívják, és csak bőrpír, fájdalom, esetleg duzzanat jellemzi. Tipikusan ilyen a leégés a napon, vagy amikor megfogod a lábos fülét. Csak az ilyenre szabad bármit is kenni.


A másodfokú sérülésnek életveszélyes szövődményei lehetnek, de ha eddig nem kaptál sokkot, akkor is kaphatsz még nagyon súlyos fertőzést, mivel a sérült felület fokozottan van kitéve a fertőzésnek.


A kórházi ellátás az égési sérülések elsősegélynyújtási eljárása. Igyekeznek minél több embernek megtanítani az elsősegélynyújtás alapjait, ezért kell a jogosítványhoz is megtanulni.


Tehát ne kenjél rá semmit, és szerintem utólag is fordulj az ügyelethez.

2010. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, lehet, hogy én írtam rosszul. Végül is arról van szó, hogy munkahelyemen éjjel rátettem a lábam az olajradiátorra, mert fáztaő. És sajnos annyira fáradt voltam, hogy én hülye csak a telefon csörgésére ébredtem fel, arra nem, hogy megégett a combom. Ami rögtön az eset után volt ott, az egy piros, égető terület, ami kb. fél óra alatt megduzzadt, majd három nap múltán hólyaggá fejlődött. Természetesen kipukkasztani eszem ágában sincs, és rá se kentem semmit. Fájni nem fáj, csak egy kicsit érzékeny. Egy szó mint száz, szóval szerintem ez akkor nem másodfokú. Most a hólyag az kb. egy mutatóujj körömnyi nagyságú. És így van, sokkot még nem kaptam :-) Mi a véleményed? Köszönöm a segítséged amúgy.
2010. febr. 28. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!