Enyhe égési sérülést mivel tudnék hatékonyan kezelni?
Vegyél a patikában Panthenolt vagy Hansaplast égési sprayt, vagy kérdezd meg, mit ajánlanak. Mindenképpen gyógyszertárban a megoldás, ezek mind spray alakúak, és jó, ha van otthon mindig egy ilyen, hogy azonnal tudd használni. Semmi disznózsíros kenegetés meg más népi babonák!
Nagyon fontos, hogy csak akkor szabad használni, ha a sérülésed kizárólag bőrpír formájában jelentkezik, hólyagok nélkül. Ha hólyagosodni kezd, akkor az már másodfokú sérülés, amire szigorúan tilos bármit rátenni, azonnali kórházi ellátást igényel.
Most már mindegy, ennyi idő után valószínűleg megúsztad, de lehet, hogy még most is jobb lenne berongyolnod az ügyeletre. Semmit nem szabad rákenni! A veszélyességi foka függ a kiterjedtségétől is, kisebbet könnyebb megúszni.
Azt írtad, hogy enyhe sérüléseid vannak. Az enyhe sérülést elsőfokúnak hívják, és csak bőrpír, fájdalom, esetleg duzzanat jellemzi. Tipikusan ilyen a leégés a napon, vagy amikor megfogod a lábos fülét. Csak az ilyenre szabad bármit is kenni.
A másodfokú sérülésnek életveszélyes szövődményei lehetnek, de ha eddig nem kaptál sokkot, akkor is kaphatsz még nagyon súlyos fertőzést, mivel a sérült felület fokozottan van kitéve a fertőzésnek.
A kórházi ellátás az égési sérülések elsősegélynyújtási eljárása. Igyekeznek minél több embernek megtanítani az elsősegélynyújtás alapjait, ezért kell a jogosítványhoz is megtanulni.
Tehát ne kenjél rá semmit, és szerintem utólag is fordulj az ügyelethez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!