Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen fellépő légszomj,...

Hirtelen fellépő légszomj, ájulásérzés mitől lehet?

Figyelt kérdés
Képes bármikor rámtörni. Olyan érzés, mintha a tüdőmbe nem jutna hirtelen elég levegő. Aztán elkezdem kapkodni a levegőt, ami gondolom nem tesz jót, mert jön egy szédülés, is emiatt, meg félek, hogy elájulok. Van egy állandó hátfájdalmam, de ilyenkor a hasam felső részénél is nyomást érzek. Meg gombócot a torkomban. Nem tudok róla, hogy bármiféle betegségem lenne, sokszor jelentkezik a dolog, de mindenki azzal magyarázza,hogy stresszelek meg felhúzom magam. Mozgásra sosem fulladok nincs semmi ilyen. Az ekg-t meg a háziorvos egyátalán nem látta szükségesnek, szabályszerűen hülyének nézett. Egyébként 24 éves vagyok, van egy kis gerincferdülésem, okozhatja a tüneteket ez is? Mert pl mozgás közben sose jön elő. Valamint van egy kis fölösleg rajtam, kb 8-10 kg. Ami főként a hasamon van :/ Lehet összefüggésbe vele, vagy tényleg annyira be vagyok feszülve, hogy ettől van?
2015. máj. 10. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichés okai vannak. Az országban ma uralkodó mentális atmoszférától lehet. Nekem is szokott lenni. Pedig makk egészségesnek állapított meg eddigi életem minden orvosi vizsgálata és sokat sportolok. De ha kedvezőbb mentális atmoszférájú helyre kerülök akkor soha nem jelentkezik. Például az érintetlen természetben, a szomszédmentes falusi szülői házban vagy Ausztriában sem.

Például ha milliós sikkasztások reményében eszét vesztett társasházi közös képviselő "támadását" észlelem, vagyis ha többszörös áron túlszámlázott energetikai felújításba akarta belekeverni a lakókat, akkor a fulladásokat megfűszerezte nálam pszichés köhögés és hányás is. Majd sok kerékpározással megerősítettem immunrendszerem és lelki erőm, majd a lakók összefogásával "hatástalanítottuk" az említett közveszélyes illetőt. Mikor ez megtörtént, egyből elmúlt minden panaszom, beleértve a fulladást is. De önmagában a sok sport még nem segített. Ahogy gyógyszerek sem.

Vagyis a kiváltó okra kell először rájönnöd. Ez lehet iskolai/munkahelyi stressz, túlzott kizsákmányolás érzése vagy ha túlságosan más valaki irányítja életed, tehát ha úgy érzed hogy nem te rendelkezel életeddel. És a kiváltó okot kell megszüntetni.

Hogy mennyi a jelentősége a megfelelő mentális atmoszférájú élettérnek? Hát annyira hogy például nekem úgynevezett refluxom is volt az említett "lelki terror" idején, tehát feljött a gyomorsavam például éjszaka is és teljesen elrontotta egyik fogam. Ami kb. 190 000 Ft-ért pótolható. Hát ennyire van jelentősége a lelki okoknak. A megfelelő lelki környezet megteremtése után ilyen gyomorsav íz sem jelentkezett soha többé, ahogy semmiféle más panasz sem. Az a tapasztalatom hogy a nem megfelelő mentális atmoszférában a test öngyógyító képessége is pocsékká tud válni és a ki nem javított hibák nagyobbodhatnak.

2015. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettél :) Igazából én is pszichés problémára gondoltam, márcsak azért is, mert amikor úgymond "kikapcsolom" az agyam, akkor érdekes módon semmilyen baj sincs. Lehet ez akár egy egész délelőtt tartó takarítás, vagy virágok ültetése. Lényeg, hogy olyan szinten elfoglaljam magam, h ne legyen időm gondolni semmi másra.

Jöhetnek még a válaszok egyébként! :)

2015. máj. 10. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!