Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen fellépő derékfájást...

Hirtelen fellépő derékfájást hogyan lehet enyhíteni? Fiatal vagyok.

Figyelt kérdés

Reggel még semmi bajom nem volt, akkor kezdtem el érezni a fájdalmat, mikor egyszer felálltam a székből.

Nem olyan vészes, de azért kellemetlen, mert nem teljesen egyenesen tudok járni.


Vannak olyan egyszerű gyakorlatok, amivel enyíthetem a fájdalmat?


28/n


2014. szept. 23. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Enyhíteni is lehet, a derékfájás okát megszüntetni meg "kötelező". Valószínű sokat ülsz például gép előtt görnyedve. Kompenzálnod kell mozgással, persze ha már fáj akkor meg kell várnod míg elmúlik és kíméletes mozgással kezdeni. De leginkább a helytelen ülést kell megszüntetni.
2014. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg a helytelen ülés okozhatta most ezt.

És sportolni szabad vagy inkább ne erőltessem ma? Kondizni szoktam és futni, elipszisezni.

2014. szept. 23. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer is becsípte az ideget a sok és helytelen ülés miatt. Magától múlt el a fájdalom. Amíg fájt, addig persze sport vagy erőltetés kizárt. Ha elmúlt vagy csillapodott, akkor óvatosan mozgathatod a gerinced, kompenzáló mozgásokat végezve. Majd ha végleg nem fáj, akkor lehet fokozni a gerinc erősítését bármi mozgással amihez kedved van. Én bokrot irtottam fejszével és csákánnyal a szülői háznál. De hangsúlyozom, hogy ezt akkor, mikor már teljesen egészséges lett a gerincem, tehát nem amikor még a legapróbb jelét is éreztem annak hogy valami nincs rendben. Még azon is gondolkodok hogy az asztali gép helyett laptopot vagy hasonlót veszek, amivel fekve is netezhetek, a lényeg hogy helytelenül ne kelljen sokat ülni.
2014. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most próbálok egyenes háttal ülni és időnként megtornáztatom magam, így: lefekszem a földre, a csípőmet leszorítom és feltolom óvatosan a felsőtestemet a kezemmel. És még azt csináltam, hogy állva előrehajoltam, letettem a tenyeremet a földre, fordított V-alakot képezve és így próbáltam egyenesen tartani a derekamat.

2014. szept. 23. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!