Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux gyogyszer hatása?

Reflux gyogyszer hatása?

Figyelt kérdés
Valoszinuleg refluxom van voltam vele orvosnál(tünetek gomboc érzés,valami mintha meglenne akadva a torokban)erre mondta az orvos hogy a sav szokott okozni ilyen tüneteket.Kaptam rá gyógyszert azt mondta ha ettöl elmulnak a tünetek akkor nem kell visszamennem ha nem akkor menjek vissza.Kérdésem az lenne ha tényleg sav miatt van akkor mikor várható a gyógyszer hatása Esomeprazol Actavis 40mg a gyogyszer neve.4 napja szedem.Tényleg elfognak mulni a tünetek ha sav okozza?
2015. máj. 8. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A gyomorsav csökkentők nem hoznak végleges eredményt. Évek múltán újra és újra kiújul, és minden alkalommal rosszabb. Végül majd rákot fognak diagnosztizálni, és senki nem fogja összekötni a rákot a refluxos előzményekkel. A bizonyságokat amiket felhozol az orvosok ellen, szimplán skizofréniának minősítenek, és ebben az értelemben már nem tehetsz semmit.
2015. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miket hoztam fel az orvosok ellen?Én azt mondtam hogy mondta hogy a sav szokott okozni ilyen tüneteket,de nem csak gyógyszert kaptam hanem elküldött vérvételre is.De egyébként azt mondták hogy pajzsmirigy is szokott ilyen tüneteket.Én arra voltam kiváncsi ha sav miatt van akkor mikora várható javulás.És nem szimpla sav lekötő amit kaptam hanem hanem protonpumpa gátló magyarán csökkentik a gyomor által termelt sav mennyiségét.
2015. máj. 8. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Protonpumpa gátló, magyarán központi idegrendszerre ható, blokkoló gyógyszer. Pont azt blokkolja ami a betegnél egyébként is sérült. Pont az ellenkezőjét éri el, mint amit valójában tenni kéne.
2015. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha savtól van valóban, akkor pár hónap, én 4 hónapig szedtem, kellett 2-3 hónap, hogy csökkenjenek a tüneteim.
2015. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ign, de azt ugye tudod, hogy a KEVÉS savtól fáj?!

Kellő sav hiányában nem zár a gyomorszáj, úgyhogy egyél citrusos dolgokat.


Nekem is ez volt, felbüfögés, hányás, stb. Aztán napi 1 citrom magában, citromos víz, paradicsom... és 2-3 héten belül teljesen megszűnt midnent panaszom.

2015. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a citromot és a paradicsomot meg sem tudtam enni amikor nagyon fellángolt a refluxom, úgy marta mindkettő a gyomromat, hogy jó ideig kerültem ezeket.
2015. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!