Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy ballagási...

Miért van az, hogy ballagási ünnepségen vagy pl. esküvői szertartáson aránylag gyakori, hogy rosszul lesz valaki?

Figyelt kérdés

Ballagáson egy-egy diák dől ki a sorból, esküvőn pl. koszorúslány... több ilyen jelenetet is láttam, illetve hallottam róla. Ti is tapasztaltatok már ilyesmit?

21L



2015. ápr. 25. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel megbetegítő a nyugati életmód, így mindig vannak akiknek az anyagcsere problémáik éppen rosszullétet okoznak.


Egészséges embernél nincs olyan, hogy rosszul van. Modern, beteg ember rosszul van ha pár órán át nem eszik. Rendezvényeken, különleges alkalmakkor nehezebben megoldható a 3-4 óránkénti étkezés, ez sok beteg, anyagcserezavaros embernél már problémákat okoz.


Máskülönben ilyen nem lenne egyébként, normálisan táplálkozó és így egészségesen maradó emberek 1-2 nap éhezés mellett sem lennének rosszul.


Tehát esküvőn: kimarad az étkezés, erre érzékenyebb néhány ember. Esetleg ehhez hozzájárul valamilyen felfokozott (érzelmi) állapot.

2015. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a lábból a szívbe tartó ereket az izmok járás közben "pumpálják", segítve a vér útját a gravitáció ellen. Ha egy helyben állsz, akkor ez a segítség kiesik, és előfordulhat, hogy a szív kapacitása nem elég, hogy elég vért (és oxigént) juttasson az agyba, ami erre ájulással válaszol.

Segíthet elkerülni, ha lábujjhegyre állsz, majd visszaereszkedsz, dolgoztatod a lábszár izmait.

2015. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vagy épp a stressz miatt az is okozhatja.
2015. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elhasznált levegőjű, meleg helyeken egyhelyben állva én is mindig rosszul leszek.


Szerintem alapból csökkenhet a vérnyomás, mert nyugalomban vagy, tehát nem elég a vér, ami az agyba jut (második sokkal szebben leírta).

Plusz ha mérve lenne, én megesküdnék rá, hogy tornatermi rendezvényen, vagy a teremben, ahol esküdnek olyan magas a széndioxid-koncentráció, ami már egészségtelen. Tehát érzékenyebbeknél fejfájást, elálmosodást okoz. Tuti ez is hozzájárul a rosszulléthez.

És a pszichés okok... Aki hajlamos rosszul lenni, az alapból számít rá. Én legalábbis nem tudok nem számítani rá.

Nekem a zsúfolt tömegközlekedési eszközök a halálaim, kellett már leguggolnom, leszállnom, szerencsére mindig idejében elkapom a bajt.


Sokszor ül az ember, és érzi, hogy elpilled (unja magát és/vagy a levegőtlenségtől).

Szerintem ha áll, akkor ez már egyenlő az összeeséssel, mert amit 2. is leírt, amiatt nem jut elég vér az agyba.


Mellesleg 100-150 éve nem voltak ilyen jól szigetelt, ennyire zárt helyiségek ennyire felfűtve, mint manapság. Szóval ez új.


Szabadtéren más. Ott én már sokkal jobban bírom. Bár volt, hogy háztetőről (nem lehetett lelátni, nem ez az ok) tüzijátéknézés után erősen szédülve mentem lefelé. De azért általában jobb.

2015. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!