Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A tanácsi esküvőn ott helyben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanácsi esküvőn ott helyben a szertartáson írják be az adatokat?

Figyelt kérdés
Vagy elötte írnák be? Azt mondták ugye hogy kell érvényes személyi. Gondolom nem a szertartáson írják be hanem előtte. Látni vagy hallani fogják a születési adatokat?
2015. márc. 10. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

nincs már tanács

minden házasságkötésnek kell legyen polgári része

30 nappal előre be kell jelentkezni, és megadni az adatokat

2015. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

minden házasságkötésnek kell legyen polgári része - ez nem igaz, lehet csak egyházit is kötni, bár az jogilag nem számít házasságnak.


Kérdező, előre beírják az adatokat, de egyébként is elektronikus anyakönyv van már. Ki elől titkolnád a születési adataidat egyébként?

2015. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen polgárira gondoltam.

Most szombaton lesz az esküvőnk. A miénk már be van ír a. Csak a két tanúé nincs. És azokét gondolom ott írják be.

2015. márc. 10. 17:44
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
"minden házasságkötésnek kell legyen polgári része - ez nem igaz, lehet csak egyházit is kötni, bár az jogilag nem számít házasságnak. " sikerült saját magad cáfolnod egy mondaton belül...
2015. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

nem kell minden házasságkötésnek polgári részének lennie, mit nem értesz rajta? Köthetsz csak egyházit is, senki nem kötelez arra, hogy polgárit is köss mellé, ha nem zavar, hogy jogilag ettől nem leszel házas.

Szövegértés?

2015. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkérik a két tanú személyi igazolványát és az anyakönyvvezető beírja az adatokat, de nem mondja el a szertartáson még a nevüket sem.
2015. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Van ám sötétség rendesen!

Ha valami jogilag nem házasság, akkor az nem házasság, és nem házasságkötés, hanem unaloműző bohóckodás.

Szövegértés?

2015. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Főleg a 6-os válaszolónak aki valóban a kérdésre válaszolt. :)
2015. márc. 10. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Ennyire erővel én itthon kijelentem, hogy házas vagyok. Az is házasságkötés, csak jogilag nem elfogadott :D
2015. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem volt egyértelmű kinek az adataira vagy kíváncsi.

Nektek, a párnak elegendő a bejelentkezéskor ottlennie az iratoknak, ott azonosítanak titeket, majd az anyakönyvvezető azonosít az esküvő napjan / nekem enm volt érvényes a személyim a házzaság kötésekor/


A tanúk nincsenek előre lefixálva, így a házasságkötés előtt közvetlenül kérik el az iratokat és írják be az adatokat.


/ itt is bonyodalom volt náunk, a szertartas előtt egy őrával kelett tanútváltanunk, mert otthonhagyta a személyiigazolvanyát, a felkért személy/

2015. márc. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!