Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi baja lehet a szivemnek, ha...

Mi baja lehet a szivemnek, ha ezt érzem?

Figyelt kérdés
Néha ilyen "szívdobogás-érzés" jön rám, mintha hirtelen 3-4-et ütne a szivem elég erősen (közben nyugodtan ülnék otthon), aztán elmúlik, és jól vagyok, pár másodpercig tart. Lehet esetleg a sok idegeskedéstől? (Mert az van mostanában, azonkívül elég keveset is mozgok újabban, plusz ezek mellett még alig alszok...) Valószínű a vérnyomásom is alacsony: a kezeim, lábaim hidegek, ha fölkelek az ágyról, megszédülök, stb. Kávét/alkoholt nem iszok, és nem szedek semmilyen gyógyszert.
2010. febr. 18. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A tüneteid lehetnek az alváshiánytól és az idegességtől, ahogy írtad (ez tűnik legvalószínűbbnek), de pl. pajzsmirigybetegség is lehet a háttérben. Próbálj pihenni egy kicsit, és ha továbbra is fennáll a probléma, fordulj orvoshoz.
2010. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit írtál egyenként is ráillik a tünetre,hát még egyben!Szerintem séta a háziorvoshoz!
2010. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Panaszaid hátterében úgynevezett PSVT (paroxysmalis supraventricularis tachycardia) áll. Feltehetően az általad leírt pszichés és fizikai életkörülmények okozzák. Rengeteg ember találkozik ezzel a betegséggel, ami nem feltétlenül veszélyes, ám a panaszok gyakori ismétlődése életmódváltozást, esetleg szakorvosi kivizsgálást indokolhat.
2010. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam hogy ettől van. Életmódváltás mindenképp lesz...
2010. febr. 19. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!