Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségem lenne?

Pánikbetegségem lenne?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja pokol az életem,az egész február elején kezdődött,munkahelyen rosszul lettem,először furcsa nyomásérzés és lüktetés a gyomorszáj környékén majd pár nagy szívdobbanás ,szédülés,leültem egy kicsit utána hirtelen elkezdett ezerrel lüktetni a szívem, nehézlégzés,elzsibbadt mindkét karomon a gyűrűs ujj kisujj,lábamon a nagylábujj környékén a bal egy kicsit jobban és mintha begörcsölt volna,elzsibbadt és bedugult mindkét fülem,azonnal bementem a lábamon az ügyeletre nem volt messze (öt percre volt gyalog),járni tudtam csak kapkodtam a levegő után,addigra a szívem egy kicsit lenyugodott de így is 113 volt a pulzus, 165/91 vérnyomás,ekg nem mutatott ki semmi eltérést ,adtak egy nyugtatót (bromazepamot),rá félórára jobban lettem elmúltak a tünetek ,nyugtatgattak hogy nem infarktus csak pánikroham,nem kellett volna a négy kávé meg az ejszakázás, menjek haza kérjek pár szabadnapot ,pihenjek és rendbejövök,örültem is hogy de jó hogy ennyivel megúsztam(sajnos korai volt az öröm),lefeküdtem,reggel furcsa tompa nyomást éreztem a szív bal oldalán,délre visszajött a nehézlégzés is,visszafeküdtem gondoltam kipihenem valahogy,de este ahogy kimentem a konyhába visszajött ugyanaz a rosszullét, tahikardia, megint irány az ügyelet,ekg rendben a vérnyomás se volt olyan magas mint azelőtt 145/90 a pulzus is lejjebb ment mire odaértem ,113 volt.

Ugyanazt a nyugtatót,meg valami kálcium inekciót adtak be,kiengedtek.Reggel már nehézlégzéssel meg magas pulzussal meg egy két nagy szív dobbanással(ritmuszavarral) mentem el a rendelőbe háziorvos szerint is pánikbetegség, felírta a rivotrilt,egy hétig elvoltam vele ,a tompa bal oldali szívfájdalom megmaradt de legalább a nehézlégzés és a ritmuszavar elmúlt,magas pulzus csökkent,nagyokat aludtam tőle,miután visszajött a ritmuszavar (egy két extra ütés naponta).A kardio.,vér vizsgálat negatív lett , a szív ultrahang is ,a holter kimutatta az extra ütéseket akkor 5 mért 24 óra alatt,pulzus viszont rendben volt,a doktor azt mondta hogy ezek az extrák pánik zavar miatt vannak,elküldött a pszichiátriára,ott anxiart(lorazepámot) írtak fel ami hatott is elmúlt a tompa szívfájdalom ,nehézlégzés és az extra ütések,de volt mellékhatása is (izomgyengeség,levertség,de azt gondoltam hogy egye fene legalább tudok melózni), sajnos két hétig tartott a csoda ,visszajöttek a tünetek ,a ritmuszavar ,egyszer tahikardiám is volt ,azóta úgy csinálom hogy nem veszem be egy napig akkor a poklok poklát élem át, még a csontjaim is fájnak de azután ha beveszem a lorit rivóval kombinálva megint hat és 3-4 napig nagyjából tünetmentes vagyok,utána megint megvonom egy napig és így tovább..., már csak így tudok működni,vissza mentem egy hete a pszichiáterhez xanaxot írt fel a lorazepám helyett,ki is dobtam mert csak álmos meg ideges lettem tőle.Most fogalmam sincs hogy hova menjek tovább így,azt se tudom hogy mi a bajom ,abba is kételkedek hogy pánikbeteg vagyok, de már itt van ez a lorazepám függőség is, négyszer próbáltam letenni de nem tudtam ,muszáj bevegyem mert szinte mozdulni se bírok a fájdalomtól ha két napig kihagyom,ennyit ér a pszichiátria ,rászoktatnak a legális drogokra amik idővel szénné lőnek itt vagyok én az élő példa.



2015. ápr. 5. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Amúgy február óta nem kávézom és nem iszom alkoholt,nem dohányzok,keveset eszem mert furcsa ha üres a gyomrom könnyebben lélegzem, le is adtam több mint tíz kilót, a vérnyomásom nyugalmi állapotban 115/85/64 volt tegnap mértem.

34/f

2015. ápr. 5. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, ezek pánikrohamok voltak.Kiváltotta a stressz, a kialvatlanság,nyugtalanság, valami lelki oka is lehet...

Próbálj megnyugodni, és ne idegeskedj, szerencsére a szíveddel minden rendben, mindez az "elméd" játéka....saját rezdülésed figyeled, próbáld terelni a gondolataidat.

Ha megnyugszol,meglátod rendben lesz minden, tudom sajnos,hogy ez nagyon nehéz, sőt ijesztő:-(

Én jelenleg nyugtató teákat iszom, (levendula, orbáncfű, citromfű) szedem a MagneB6-ot, és a valeriana relax kapszulát.

A sport is segít állítólag!

Próbálj sokat lazítani, ne csak pörögj, dolgozz, hanem menjél sokat kirándulni, relaxálj.


Minden rendben lesz, majd meglátod,csak idő és kitartás kell hozzá!!

2015. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pánikbetegségem van de ilyen durva tüneteket még soha nem tapasztaltam magamon, nekem inkább tömegiszonyom van.. sajnos meg kell tanulni vele élni.. én nem szedtem erre soha semmilyen gyógyszert, egyszerűen megtanultam hol fog el rossz érzés (nagyobb boltokba tesco pl) orvosi rendelő, bulik , és ezeket sajnos el kell kerülnöm, nálam úgy néz ki az egész hogy elkezdek izzadni, ájulásérzésem van, szapora szívdobogás de ahogy kijövök az ilyen helyekről elmúlik minden tünet
2015. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor neked csak bizonyos helyek váltják ki,ez még a jobbik eset,nekem teljesen váratlanul jön elő,két napja voltam a dokinál azóta a coaxilt és a xanaxot tolom és várom a csodát,rivotril nélkül még el lennék de a lorazepám hiányzik,fáj a hátam ,szúr a bal oldalam a gyomrom remeg de azért se veszem be ha beledöglök se.

Mielőbbi javulást kívánok neked !

2015. ápr. 10. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom remélem rendbe jön az életed !!
2015. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!