Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a rosszullét oka?

Viktor 80 kérdése:

Mi lehet a rosszullét oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordulok Felétek egy pár napja történt rosszullét miatt, mert külföldön élek, és nehézkes az orvosi ellátás.


Ami történt:

Egyik este rosszul éreztem magamat, lefeküdtem aludni, majd amikor felálltam, egy percen belül elájultam. Pár percen belül magamhoz tértem, előbb csak négykézláb, utána pedig már kétlábon is tudtam járni. Ájulás előtt nem izzadtam semmit se, utána viszont nagyon erős izzadság jött rám, gyakorlatilag tiszta víz lett a pólóm egy perc alatt. Hányingerem se előtte, se utána egyáltalán nem volt. Egy ideig még bizonytalan volt a járásom, illetve nehezen tudtam megállni. Orromból kismértékben folyt a színtelen, folyékony takony. Köhögés esetén bal oldalt fájt a fejem. Utána két nappal enyhült a takony, és egy nagyon minimális szintre korlátozódott a köhögés, a légzés egy kicsit nehezebb, de pl. kocogni gond nélkül tudok.


Az orvos annyit mondott rövid vizsgálat után, hogy a fehér-és vörösvérsejt szintem magas, de nem rendkívüli. Vérnyomásom a vizsgálat idején 110/70 volt. Komoly disgnózist nem mondott.


Allergiám, cukjorbetegségem tudtommal nincs, vérnyomásproblémám nem volt. 35 éves vagyok, 105 kg, az utóbbi időben egy kicsit elhanyagoltam a sportolást. Stressz nem nagyon ért az elmúlt két hétben, azelőtt volt egy pörgős időszakom.


Előzmények: kb. két éve volt hasonló problémám, akkor nem voltam orvosnál, mert csak megszédültem és másnapra jobban lettem. Akkor erős hányásom is volt. Ez alkalommal ájulás volt, hosszabb ideig tartott és a felépülés és lassabban megy.

A mostani rosszullét előtti pár napban nehezen koncentráltam, fáradt voltam, a napján pedig a hátam fájt (kb. úgy, mint amikor lázam van), széklet gyakoribbá és folyóssá vált, véres is lett, nagyon erős szomjúságérzetem volt, a megnövelt folyadékbevitel ellenére is úgy éreztem, mintha kiszáradnék. Lázam nem volt, csirkát és riszt ebédeltenm, utána meg egy almát, vacsora semmi. Az esti rosszullét után másnap délután ettem utoljára.


Megtisztelőnek tartom, ha a fentiek alapján megosztod véleményed, ezzel sokat segítesz. Kérlek, azt is írd meg, mire alapozod a hozzászólásod, pl.: orvos(tanhallgató) vagy, isemrősödnek voltak hasonló tünetei, stb.


Köszönöm


2015. márc. 22. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Így fizikális vizsgálat nélkül nehéz tuti diagnózist mondani:-). Ezt a rosszullétet okozhatta egy szimpla vírusos fertőzés is, a köhögés, orrfolyás, hasmenés belefér, a kiszáradást, szomjúságérzetet is magyarázza. A kiszáradás miatt csökken a vértérfogat (ezért lehetett magas a vvt-d, a fvs emelkedése fertőzésre utal), így nagyobb az esély orthostaticus hypotóniára (és ebből adódó szédülésre, akár ájulásra is), ami a hirtelen felegyenesedés alkalmával fellépő vérnyomásesést jelenti.

Remélem, most már jobban vagy. A súlyodat jó lenne lejjebb vinni, a vérnyomásod tökéletes. Figyelj a folyadékpótlásra, és vigyázz magadra!

(Orvos vagyok.)

2015. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!