Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 21 éves lány vagyok. Cukorbeteg?

21 éves lány vagyok. Cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Egy ideje fáradékonynak érzem magam, néha társul hozzá egy kis látászavar, pedig a szemem egészséges. Akármit megiszok, pisilnem kell tőle, és nem csak felfázás szinten, hanem olyankor jön is bőven. Néha acetonszagu a leheletem, eddig azthittem h azért mert nem eszek előtte.. 1 éve volt egy cukormérésem, egy délután kaja után, ez az érték 6.12-t mutatott azthiszem. Ez magasnak számít? Anya most azzal keltett reggel h rohanjak az orvoshoz mert kell tuti egy vérkép :/ kicsit beparáztatott, de tényleg orvos lesz belőle. Jólérzem h cukros vagyok?
2010. febr. 15. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Passz. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Mikor én az lettem, anyáméknak csak az tűnt fel, hogy nem akartam meggyógyulni valami téli betegségből. (Nem emlékszem, hogy megfázás, influenza vagy mi volt már.)
2010. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak a vizsgálattal lehet kideríteni, bár úgy tudom, hogy az acetonos lehelet erre utal. A 6,12 érték mihez képest magas? Attól is függ, hogy mit ettél előtte. Ha cukros is vagy, attól még nem dől össze a világ! Láthatod hányan élnek teljes életet ezzel a betegséggel. Itt van pl. Erős Antónia. Kicsit másképp fogsz étkezni. Nem gondolom, hogy a kaja utáni értéked alapján inzulinozni is kellene magad, de lehet, hogy nincs is semmi bajod, csak bebeszéled magadnak. Azért majd írd meg, hogy mi lett a vizsgálat eredménye!
2010. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma még nem megyek el szerintem, kicsit beparáztatott most anya, ugyanis megszoktam tőle h ő mindig akkor szol nekem hogyha baj van... ráérez a dolgokra. a 6.12 előtt egyébként egy fornettit ettem csak, azvolt az aznapi legelső kajám, és du 3 fele mérték ezt az értéket.

Nagyon rendszertelenül étkezem egyébként, van mikor felfalom a hűtöt, de van mikor napokig nemkivánom a kaját :S ha zabálhatnékom van, olyat is megeszek amit nem is szeretek, szval durva :S

most am várom aztis h megjöjjön, mert késik a menstruáciom kb egy hete, és lehet h csak azért vok szarul. Köszi a válaszokat!

2010. febr. 15. 10:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az éhgyomri vércukor a magas akkor van gond.Megkellene mérni.Vannak erre jó kis eszközök.A házi orvosnál megtudják nézni.Eyg perc az egész!!
2010. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!