16 évesen is lehet vkinek gyomorfekélye?
Hogyan lehet ebből kigyógyulni? Rengeteget paráztam kb 3 hónapja a terhességtől és meggyűlt a bajom vele :S
Mindig ég a gyomrom, a lehető összes gyomorégési tünetem megvan: hányinger, puffadás, fáradtság, émelygés. Csak ezek nem állandóak. Van amikor 2 hétig semmi bajom utánna 3-4 napig szinte mindig. Voltam már dokinál június végefelé akkor a Helicobacter tesztem pozitív lett és rengeteg bacim volt. A bacit sikerült kiírtani, de azóta szinte újra és újra visszajönnek. Most 2 hétig semmi bajom nem volt és kb 2 napja állandóan szédülök, hányingerem van, émelygek...
Kifogok ebből gyógyulni? Szokták mondani hogy minden tizenéves fél a terhességtől. De ennyire? Nem éreztem azt hogy ennyire ideges lennék, csak paráztam tőle :S nem is kicsit. Mit kéne tennem? házidokihoz nem akarok menni mert az minden bajomra ad gyógyszert csak a gyomorégésre nem. (amúgy most egy helyettes van, az igazi doki szeptemberbe jön vissza). Várjak addig? Annyi, de annyi antibiotikumot zabáltam ezen a nyáron mint más 5 év alatt. Nagyon elegem van már. Jó lenne egy pár válasz a kérdésemre, mert nem tudok már mit kezdeni. Anyumék szerint meg mindig bebeszélek magamnak mindent, és túl sokat foglalkozok magammal. Amire a suli elkezdődik és lefoglalom magam, elmúlhat ez a "képzelt betegség"? Nem igazán érzem azt mintha csak beképzelném :SS
Ha Heliobacterre pozítv voltál akkor bizony nemcsak hogy lehet gyomorfekélyed, de erően hajlamos is vagy rá. Bizony ezt remekül lehet kezelni, de nemcsak kifejezetten antibiotikummal. A legmeggyőzőbb a gyomortükrüzés, nem a legkellemesebb, de túl lehet élni, és az a legjobb benne hogy tisztán látható hogy hogyan is néz ki a nyelőcső és a gyomor nyálkahártyája. És akkor vége is lehet a vakon marékszámra betömött antibiotikumnak mert az is rengeteget árt nemcsak a gyomornak, hanem az egész szervezetnek. A gyomorfekély élesen fáj, szinte mar, a hányinger, hányás, émelygés szerintem már a túlzott stressz eredménye. A kialakult gyomorfekély vérzéssel jár, mely könnyen észrevehető a széklet színét illetően, ugyanis az emésztett vér feketére színezi a székletet. Ha még ilyet sose tapasztaltál akkor biztosan nincs kialakult gyomorfekélyed, ami azért nem azt jelenti hogy nem lehet a nyálkahártya felmaródva ( az még nem vérzik ).
A diét sokat segít, és mindenképpen ajánlatos a homeopátiás gyógymódok közül a legmegfelelőbbet megkeresni, valamint kiváló gyógyteák gondoskodhatnak az egészséges gyomorsavszint megtartásáról.
És való igaz, hogy nem kell állandóan erre gondolni. A terhességtől pedig nem kell parázni, hanem védekezni kell. Számtalan megoldás létezik ( óvszer, hormonmentes helyi hatású készítmények a te korodbelieknek a legjobb )és akinek ez a dolog ciki, az nem való szexpartnernek. Beszélni kell róla, ez az élet velejárója. Inkább pirulj bele a beszélgetésbe, mint ott álljál a műtő ajtajában abortuszra várva. Az anyukád biztosan segíteni fog leküzdeni a felesleges stresszt. Beszélgess vele.
Nekem is volt ilyesmi problémám, a helicobakter tesztem nekem is pozitív lett.
Az oké, hogy a helicora szedtél gyógyszert, de írtak fel mást is? Pariet-et nem kell szedned? Nekem utána fél évig kellett naponta gyógyszert szednem, viszont nem is voltak utána tüneteim.
Szia!
A gyógyteák nem kötik le a gyomorsavat, a teák a gyomorműködésre, az enzimkiválasztásra, és a nyálkahártyák épségére hatnak. Gyomorbántalmak, fekélyek esetén a cickafarkfű, a körömvirág, és a kamilla a legmefelelőbb gyógynövény, napi 3-4 csésze teát kell elfogyasztani. Kúraszerűen a körömvirág alkalmazhazó a legjobban, valamint a cickafark, a kamilla pedig időnként egy-egy csésze.
A túlzott gyomorsavtermelére a homeopátiás szerek közül a következők válhatnak be: Robinia Pseudoacacia 9 CH, napi 1-2 x 5 golyó ( A gyomorban égő érzet, savas hányás esetén, valamint ha a panaszok étkezések után és éjjel is jelentkeznek, és zsíros nehéz étel fokozza a panaszokat. )
Acidum Sulfuricum 9 CH, napi 1-2 x 5 golyó ( Az égő érzet a gyomorban és a nyelőcsőben is fellép, a hányás, maró, savas jellegű. Sterssz következtében vagy alkohol hatásására fokozódnak a panaszok )
Nagyon sok ember él úgy, hogy Helicobacterre pozitív, de sokaknak egyátalán nincs mellette gyomorpanasz, viszont a vizsgálatok bebizonyították hogy a nyombélfekélyesek 95%-a, a gyomorfekélyesek 70-90%-nál észlelhető a H. pylori pozitiv eredménye.
A diéta pedig abból állhat hogy megfigyeled mely ételek oznak panaszt. Melyik fűszer, zsírosabb nehezebb ételek. Kávé és az alkohol kedvezőtlen hatással vannak a gyomorfekélyre. A gyomorsav túltengést okozhatnak még a paradicsom, a csokoládé, a kóla, a zsíros, cukros ételek. Közvetlen lefekvés előtt már ne terheld a gyomordat nehéz étellel, mert éjszaka a gyomorműködés lelassul az ennivaló sok időt tölt el a gyomorban, ezáltal a savas hatás is tovább fennáll.
Ha dohányzol, le kell szoknod, mert az az igazi ellensége a gyomorfekélyeseknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!