Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig fáradt vagyok! Mit...

Mindig fáradt vagyok! Mit rehetek ellene?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Reggelente 6 órakor kelek. Suliban is fáradt vagyok, majd miután hazaérek az iskolából és tanulni szeretnék, akkorra majdnem elalszom. Képtelen vagyok koncentrálni és azt érzem, hogy nagyon tompa az agyam. Néha alszok egy keveset délután, de ez nem megoldás. Mi lehet az oka a fáradtságomnak, mit tehetek ellene? Esténként igyekszem korán lefeküdni, de 11 óra előtt nem igazán sikerül. Eddig elég volt a napi 7 óra alvás.


Milyen ötleteitek, praktikáitok vannak, amivel legyőzhetem a fáradtságot?


2010. febr. 11. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltál már aludni?
2010. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vashiany miatt is lehet faradtsag.


nos, en 5kor kelek, dolgozok. Altalaban faradt vagyok, miutan hazaertem, ugy aludnak de nem alszok. Este fele viszont majd kipattan a szemem olyan eber vagyok, en meg ezt nem tudom miert.

2010. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Krónikus fáradtság esetén előforulhat, hogy vashiányos vagy. Ezen kívül más vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok is hiányozhatnak a szervezetedből. Erre egy vérvétel fény derítene. nagyon fontos, hogy kellő időt tölts a szabad levegőn. Azért mert tél van és hideg, nem szabad bezárkózni a szobába. Menj sétálni. Az esti séta után jobban tudnál aludni. A suli útáni séta után jobban menne a délutáni tanulás. A napi 7-8 óra pihentető alvásnak elégnek kell lennie.
2010. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs, most látom, hogy álmatlanságban szenvedsz. Akármilyen nehéz, feküdj le akkor is kezdetnek mondjuk fél tizenegykor. Ha csak fekszel csukott szemmel az ágyban, akkor is pihensz, és ha kitartóan ezt csinálod napokig, el fogsz álmosodni magadtól is fél tizenegy tájban. Aztán átállhatsz még korábbra.
2010. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem méregteleníts! Mert nemrégen méregtelenítettem és úgy éreztem, h friss vagyok. :) Próbáld ki ezt is!
2010. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is ez a bajom, tegnap dolgoztam suli után, de úgy lefárasztott agyilag, hogy nagyon jót aludtam, reggel kipattantam az ágyból, és nem voltam fáradt. ez nem megoldás, de néha jó ha agyilag lefárasztod magad, koncentrálj egy tevékenységre órákon át,, hátha akkor elfáradtsz és jól alszol
2010. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Suliból mindig gyalog jövök haza, ez olyan 20 perces séta. Nem tudom, miért, de este 8-9 órára már nem érzem a fáradtságot. Ez nagyon régóta megy így.
2010. febr. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!