Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám a szétszóródott...

Hogy tudnám a szétszóródott higanyt összetakarítani? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés

Összetört véletlenül a régi, hagyomány lázmérőnk. Szégyellem, de nem emlékszem pedig anno még elmondták a suliban, hogy mit kell tenni ilyenkor a higannyal, hogy ne legyen káros... Nem akarom szétgurítani a kis golyókat, de a higanygőz sem tesz jót!


Nagyon köszönöm a segítséget!


2010. febr. 3. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

gumikesztyűvel szedd össze a golyócskákat, és tedd egy jól zárható dobozba. majd rögtön kezdj el szellőztetni.

a dobozban levő golyócskákkal nemtom mit kell csinálni, vmivel lehet semlegesíteni, majd a következő kommentelő biztos megmondja

2010. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
doboz helyett befőtes üveget akartam írni.
2010. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kénnel kéne beszórni, dehogy azt honna szerzel hirtelen, azt nemtom... Marad az, hogy simá feltakarítod, annyira azért nem halálos a gőze, persze órákig szívni se jó.
2010. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igazából amiatt vagyok betojva, mert lehet, hogy babát várok és nem szeretnék semmi gubancot. A higanygőzről pedig úgy tudom igen káros.
2010. febr. 3. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen a higany gőz káros, de azért a lázmérőben levő higany nem olyan nagy mennyiségű. ha rögtön feltakarítod, és szellőztetsz, nem valószínáű h bajod lesz tőle.

viszont ha tuti h babát vársz, akkor lehet jobblenne elmenni egy orvoshoz, mert a terhesekre veszélyesebb

2010. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kénporral kell leszórni:

"Ha megtörténik a baj, a szétszóródott higanytól a mentesítést azonnal el kell kezdeni! Mindenek előtt a szemmel is látható higanycseppeket tereljük össze (nagyobb területről partvissal), majd papírlapra rágörgetve gyűjtsük egy főzőpohárba! A számtalan, szemmel nem látható hi-ganygolyócskák a legkisebb repedésekbe is bejutnak, mechanikus összegyűjtésük reménytelen vállalkozás. Ezeket kénporral tehetjük ártalmatlanná. A kénpor a higannyal lassú folyamatban higanyszulfidot képez, ami már nem mérgező. A kénport a szennyezett felületen szórjuk szét, és partvissal, sűrű szövésű kefével juttassuk be a legkisebb repedésekbe is! Lehetőleg minél hosszabb ideig hagyjuk "munkálkodni"!

2010. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg kénporral lehet semlegesíteni, de hogy azt honnan ránt elő az ember egy lakásban, azt nem tudom... :(
2010. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!