Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állva elalszom. Mit tegyek?

Állva elalszom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szörnyen lusta vagyok, állandóan fáradt és még arra sem lehet megkérni, hogy menjek át az utca túloldalán levő kisboltba. Semmi energiám és lassan már egy konzervdobozt sem tudok kinyitni (amihez nem kell külön nyitó).

Napi 10-11 órákat alszom és még utána is fáradt vagyok. Lenne lehetőségem konditerembe járni (bármennyiszer egy héten) de nem megyek, mert 15 perc busszal. Folyadékot keveset iszom, gyümölcsöt alig eszem, és van, hogy rengeteget eszem, van, hogy egy nap csak egy tányér levest.

Szeretnék több energiát!

Bármilyen megoldás érdekelne, mert nem akarom átaludni az életemet!

Előre is köszönöm!


2010. jan. 28. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Az rajtad múlik,hogy eszel vagy sem.Muszály és kész.Inni is.Az meg csak a lustaságod,hogy nem mész konditerembe,mert 15 perc.Ez csak kifogás.Ha elmennél párszor,ma´r kedved is lenne menni.

A másik lehet vas hiányod van azért vagy ennyire fáradt.Viszont köztudott,az ember minnél többet alszik,annál többet igényel.Keresd fel a háziorvosodat egy vérkép miatt.Majd ö elmondja a lehetöségeket vitaminra,stb.....

2010. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szedj vitaminokat! lehet kimerült a szervezeted teljesen.

ez a tél miatt van nálad, vagy mindig ilyen vagy?

ha heti egyszer rá tudod venni magad a sportolásra már is nagy előrelépés és utána jobban leszel - saját tapasztalat.

próbálj meg 7-8 órát aludni, nálam a sok alvás nem vált be, minél többet alszom, annál fáradtabb vagyok.

2010. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem mit szeretnel hallani, amikor te is tudod, hogy mit tegyel! Igyal folyadekot es egyel gyumolcsot es menjel el a konditerembe.

Szoval a kerdesedbe a valaszodat is leirtad.

Tudod te nagyon jol, hogy mit tegyel. Sok sikert!

2010. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
normális evés, vitaminok, és normális alvás a megfelelő időben. csak ennyi.
2010. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A VASHIÁNY elsődleges jele a fáradékonyság,esetleg levertség stb.

Én vashiányos vok és tudom milyen rossz volt,amíg nem kezdtem el szedni a tablettát. Maltofer fol-t szedek,nekem segített! Menj el egy teljes vérképre,abból kiderül,h mizu most veled!

2010. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Persze, hogy lusta vagy, ha nem csinálsz semmit. Kíváncsi vagyok, hogy dolgozol vagy tanulsz-e, mert szerintem egyiket sem. Aludj naponta 8 órát, az bőven elég a szervezetnek. Állítsd be az ébresztőt, és eszedbe se jusson visszafeküdni. És tégy hasznos dolgokat. Mosogass, söpörj, stb. Tudom, hogy hülye házimunka, de valahol el kell kezdeni. Aztán vállalj egyre többet, indulj el a kondiba, mert minél többet mozogsz, annál kevésbé leszel fáradékony. A táplálkozásodba nem szólok bele, én is így eszek. De a folyadék fontos!

Én is fáradékony voltam, de nem a vashiány, hanem a lustaság miatt. Így reagál az ember, ah úgy érzi, nincs rá semmi szükség... Na, bla-bla. Ennyi voltam.

2010. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Anyukám vashiányos, valószínűleg én is. Alacsony a vércukorszintem és a vérnyomásom is.

Dolgozom, de nem minden nap. Jövőre hozzácsapódik az egyetem is, és félek, hogy nem fogom bírni.

Nyáron nem vagyok ilyen lusta, és van, hogy mostanában is rám jön valami és akkor rengeteg mindent csinálok. DE, mostanában már kedvem sincsen még felkelni sem.

Elhatároztam, hogy kutyát sétáltatok majd, de egyedül ahhoz sincs kedvem. Igazság szerint (mostanában!!!) semmihez sincs.


Lehet, hogy csak meg kéne emberelnem magam?

Meg is fogom! :)

2010. jan. 28. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.Attól mert anyukád vashoiányos neked még nem kell annak lenned.

A fáraftsa´gért felelös lehet.

Szerintem csak szedd össsze magad.

2010. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, minden csinálj ellentétesen, mint ahogy leírtad.
2010. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!