Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen bedugult orr, láz....

Teljesen bedugult orr, láz. Mi a leggyorsabb megoldás?

Figyelt kérdés

Pár napja tart és holnapután kell mennem dolgozni....az orrom annyira be van dugulva, hogy nem tudok lélegezni, csak szájon át(ami pl éjszaka nem kellemes, mert kiszárad a szám) és kifújni sem tudom...az orrcseppem elfogyott, de azzal sem volt jobb max pár percre, de utána mindig rosszabb lett.Most már teljesen el van dugulva.Lázam is van, nem magas és ha beveszek lázcsillapítót, utána jobb, de amúgy sem érzem magam túl jól.


Miket ajánlotok, mit kéne csinálnom, hogy kiduguljon az orrom(ez a legfontosabb, mert ez a legzavaróbb).Most nincs gyógyszertár sem nyitva....szóval esetleg valami házi praktika?


2010. jan. 23. 20:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Jaj közben jöttek még válaszok(amiket köszönök)((:

a neocitrant is használom még és szedek lázcsillapitót....s most megyek hátha jobb lesz

2010. jan. 23. 20:33
 12/21 anonim ***** válasza:
én is voltam ezzel így kb 1 hete,nekem a gőzölés se segített. Menj el a gyógyszertárba és vegyél Rinathiol orrsprayt! 100 százalék,hogy segíteni fog.
2010. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
1 db citrom héjának csak a sárga részét lereszeled és leforrázod. Lefedve hagyod állni kicsit, majd mézzel és citrommal ízesíted. Ha nem elég édes, tehetsz bele egy kanál cukrot is. Forrón elszürcsölöd. Nem csak nyákoldó hatású, de nagyon finom is.
2010. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, ha lázad van, hagyd kihűlni valamelyest.
2010. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Na hát én próbálkoztam....a jobb orrlyukam valamennyit javult, a ballal nem történt semmi, de már ez is hatalmas változás(: Találtam valami mentolos krémet is, bár elég bóvlinak látszik, azért kipróbálom....

Amúgy használtam orrspray-t, de hosszútávon az sem jó, mert mindig csak kis ideig hat....legalábbis nálam még sosem múlt el teljesen az orrdugulás, ha használtam...mondjuk lehet, hogy megint kénytelen leszek venni egyet, mert mégis jobb, ha kis ideig szabadon lélegzem, mintha sehogy....(: köszi mindenkinek a választ, ha esetleg valakinek valami csoda még eszébe jut, írja meg(: köszi

2010. jan. 23. 21:25
 16/21 anonim válasza:
Vágj fel egy fej hagymát mintha főznél, tedd bele egy kis tálkába, tegyél hozzá egy kis porcukrot(így nem lesz olyan rossz íze) és kevergesd hogy levet eresszen, nem fog nagyon sokat, pár kiskanálnyival csak, de hidd el, azt megiszod(sztem ne hígitsd), és holnapra sokkal jobban leszel. Persze az igazi kombó ez a hagymatea+pálinka.
2010. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az orrcseppes dologhoz azért én hozzátenném, h nekem akkor hat pl., hogyha háton fekve becseppentek, picit elforgatom a fejem jobbra-balra, h "felkenődjön" mindenhova, aztán lelógatom a fejem az ágyról(a palafont nézve). 5-10p múlva dugul ki az orrom - ha nagyon be volt dugulva, úgyhogy érdemes várni.

Jobbulást Neked!

2010. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, most kicsit jobb az orrom, éppen rendben van, bár gondolom nem tart sokáig.Most meg inkább a fejem robban szét((: Vettem be fájdalomcsillapítót, hát remélem jobb lesz....

Az orrcsepphez hozzászólva, nem azt mondom, hogy nem hat, hanem azt,hogy hosszútávon nem jó(nekem). Nálam is bejön, ha csepegtetek, de nem múlik el végleg, az is csak pár perc....a hagymával még lehet, hogy próbálkozom, ízeket meg szagokat úgysem érzek egyáltalán(:

2010. jan. 24. 11:01
 19/21 anonim válasza:

Nekem erre egy tippem van,ami mindig segített..ha nem is 1nap alatt..de 2-3nap alatt rebdbe jöttem tőle:)


Napközbe feküdj ne számítógépezz!!:D Igyál sok teát, és orrcseppez.én pl Nasivin-t használok.nekem bevállt. Lefekvés elött pedig igyál egy forró Neocitránt és ahogy megittad rögtön feküdj le aludni. Másnap reggel érezhetően jobban leszel,addig csináld míg télleg jól nem leszel!


nekem bevállt:)

2010. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
kovács józsef - a szervezet tisztítása lépéről lépésre és a mítoszok és realititások a népi gyógymódok világából c. könyvekben hasznos és gyors módszereket találsz rá.
2010. jan. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!