Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen bedugult orr, láz....

Teljesen bedugult orr, láz. Mi a leggyorsabb megoldás?

Figyelt kérdés

Pár napja tart és holnapután kell mennem dolgozni....az orrom annyira be van dugulva, hogy nem tudok lélegezni, csak szájon át(ami pl éjszaka nem kellemes, mert kiszárad a szám) és kifújni sem tudom...az orrcseppem elfogyott, de azzal sem volt jobb max pár percre, de utána mindig rosszabb lett.Most már teljesen el van dugulva.Lázam is van, nem magas és ha beveszek lázcsillapítót, utána jobb, de amúgy sem érzem magam túl jól.


Miket ajánlotok, mit kéne csinálnom, hogy kiduguljon az orrom(ez a legfontosabb, mert ez a legzavaróbb).Most nincs gyógyszertár sem nyitva....szóval esetleg valami házi praktika?


2010. jan. 23. 20:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
főzz kamillateát egy edénybe és szippants bele jó nagyokat.
2010. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha van otthon tormad akkor reszelj tormat es szagolgasd kozben.Ha nincs akkor a hagyma is csodakra kepes:) Jobbulast:)
2010. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hát ma már próbáltam ezt, de nem tudom beszívni, annyira be van dugulva az orrom(: elég hülyén hangzik, de tényleg. Bár ezzel még fogok próbálkozni, mert általában bejön....úgyhogy köszi, ha valakinek eszébe jut más is, kérlek írja meg, hátha segít....
2010. jan. 23. 20:16
 4/21 A kérdező kommentje:
ezt a kamillateára írtam(: kipróbálom a hagymát is, a könnyemet is mindig megereszti, hátha jó köszi(:
2010. jan. 23. 20:17
 5/21 anonim ***** válasza:

Nagyanyám módszere: egy kispohárba pálinkát öntött,egy kisdarab vattát beleáztatott,és azzal tamponálta az orrát.

Egy nap alatt elmúlt a náthája.Közben ivott mézes teát,bevett egy kalmopirint,és ágyba feküdt.Két napnál tovább sose volt lázas és náthás.

2010. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 igabcsy ***** válasza:

Az előző válaszoló által írt szerintem is nagyon hatásos, de én még hozzátenném, hogy ülj le az asztalhoz, hajolj a lábos fölé amiben a kamillatea van, és teríts a fejedre és a lábosra egy jó nagy törölközőt. Olyan ez mint ha egy nagy búra alatt lenne a fejed és a kamillatea. Így nagyon hatásos a gőzölés. Eleinte csak a szádon tudod venni a levegőt, de a meleg és a gőz hatására hamarosan kidugul az orrod.

Semmi mellékhatása nincs, bármikor ismételheted.

Ha van otthon mentholos kenőcsöd az is nagyon jó, mert megnyitja a légutakat. Ha még nem dörzsölted ki az orrod, akkor kenhetsz keveset az orrod alá és a mellkasodra is.

Ha van neocitránod, akkor lefekvés előtt igyál meg egy adagot jó forrón és azonnal bújj az ágyba.


Azért ha nem leszel jobban én meggondolnám azt a holnaputáni munkát. Lázasan elmenni dolgozni felelőtlenség saját magaddal és másokkal szemben is.

2010. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ahhh igen....a pálinka....csak az a baj, hogy épp nem élek otthon, így ez is kiesett(: de igazad van, az mindig jó mindenre(:
2010. jan. 23. 20:27
 8/21 anonim ***** válasza:

A bedugult orra tudnám javasolni azt, h hajszárítóval melegítsd az arcodat(lehet, h mások kinevetnek miatta, de saját tapasztalatból beszélek)! Gyógyszereket is javaslok: Mucopront kapszula, NeoCitran, ACC 200, Aspirin Komplex, Rubophen, Rhinospray Plus orrspray--> recept nélkül kaphatók a patikákban a készítmények :) És sok- sok pihi!! (:

Jobbulást kívánok!! (:

20/L

2010. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 igabcsy ***** válasza:

előző vagyok. gyorsan jöttek a válaszok miközben írtam. Az első válaszoló kamilla teájára gondoltam a gőzöléssel.

Szerintem csak próbálgasd, eleinte az is jó ha csak ülsz a gőzben és a szádon veszed a levegőt, mert a melegtől könnyebben megnyílnak a járatok. Ne add fel hamar. Amíg gőzölög a kamilla maradj a "búra" alatt.

2010. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Na akkor most megyek keresek hagymát s addig felrakom a teát is(: köszi a segítséget, remélem legalább azt el tudom érni, hogy tudjak kicsit lélegezni(:

Amúgy, ha ez nem múlik el holnaputánig, természetesen ágyban maradok még(nem is bírnék sok mindent csinálni),de szeretnék azért menni....úgyhogy most megyek próbálkozni.(:

2010. jan. 23. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!