Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elviselhetetlen fájdalmat...

Elviselhetetlen fájdalmat érzek, ha hideg éri a kezem, és durván el is színeződik, mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ezen a télen veszem észre ezt először, nem kell nagy minusznak lennie, és máris belilulnak a kezeim, és iszonyatosan fájnak :S El is feketedik néha, meg ilyen lila foltos lesz, rajta rózsaszín foltokkal meg pöttyökkel, kibírhatatlan, a kesztyű se véd, az a durva, hogy +5 foknál is már előfordul.

Keringési probléma, rossz a szívem vagy mi, ez nagyon durva :S :(


2010. jan. 23. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a probléma 2 éve jött elő, ugyanez. Pokolian tud fájni, már plussz 1-2 foknál is elkezdődik. De minusz fokokban valósággal rosszul vagyok tőle. Olyan bundás kesztyűm van, amelyiknek a belseje birkabőr. Máskülönben elájulnék. És hangsúlyozom csak télen. Elmentem vele orvoshoz, azt mondta hideg allergia. Védjem a hidegtől a kezemet. Mást nem tudott tenni.
2010. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Progressiv sistemas sclerosis,Anyumnak ilyen van,indulj el minnél hamarabb dokihoz mert ha késöbb mész el akkor már nemtudnak segiteni!!Nem hülyiteni akarlak,de tényleg szar lesz késöbb ha most nem cselekszel gyorsan,ez még csak kezdet,utána lebénulnak késöbb meg darabolni fogják a végtagjaidat,és nem csak a kezeid lilulnak el majd hanem a lábaid is.
2010. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja igen, és én is örököltem sajnos ezt a betegséget:(
2010. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt,de most 2 éve tünetmentes.Iszonyatosan fázott a kezem már ősszel is és megvastagodtak az ízületek az ujjamba.kivörösödött feszült viszketett.A lábam is ilyen volt,de enyhébb formában.

Nekem is hideg allergiával kezelték,de semmi változás nem volt.

Összefoglalóan Raynaud-jelenségnek hívják.

Nekem SLE-re gyanakodtak,de nem tudták kivizsgálni,mert terhes lettem.

2010. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sima hidegallergia ellen valamit használ a Neutrogena krém. De a fentiek fényében valóban az orvoshoz menés az egyetlen járható út.
2010. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, el fogok menni mert ez már nem tartható, most 22 fokos szobába jéghidegek a kezeim. Azt nem írtam, néha fájnak a veséim is:S Az a durva, hogy 21/F vagyok :(
2010. jan. 23. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán rossz a vérkeringésed!
2010. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!