Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek magas vérnyomás...

Mit tegyek magas vérnyomás ellen? 16/f

Figyelt kérdés
Könnyen ideges tudok lenni, es olyankor a vérnyomásom 160 körül van. (Van mikor fentebb) De ha izgulok, ugyan igy van. A pulzusom általában rendben van 65-90 szokott lenni. Mit tegyek ?
2014. okt. 11. 10:38
 1/4 anonim válasza:

Tudom mit érzel én is ezzel küzdök 19 éves vagyok. Az egész kamaszkorom stresszes volt rengeteg fóbiával szorongással aminek meg is lett az eredménye: emelkedett normális a vérnyomásom ami gyakorlatilag a magas várnyomás előfutára. Most jutottam el odáig hogy változtatni akarok, ezt ajánlom neked is minél előbb.


Amit tenned kell: MOZGÁS igaz a mondás a mozgás az élet! Mozogj minden nap amennyit csak tudsz és ami jól esik. A mozgásnál jobb stresszoldó nincs is. Minden nap minimum 30 perc de inkább több.


Étkezés: elcsépelt de igaz: sok zöldség, gyümölcs nyersen napi többször. SÓT CSÖKKENTENI. Inkább sózd meg magadnak az ételt és ne használj sokat. SOK FOLYADÉK: leginkább friss víz. ZSÍROS, FŰSZERES HÚS nem ajánlott.


Egyebek:alvás napi 6-7 óra az ideális próbálj meg minden nap ugyanannyit aludni minden nap, hétvégén is.

Stresszoldás: jóga, meditáció, relaxáció, jó könyv, zene, filmek ami jólesik

Használhatsz természetes készítményeket: galagonya, fokhagyma bizonyítottan jó.

A legfontosabb a HOZZÁÁLLÁS: ne várj csodát egy nap alatt, mérd a vérnyomásod, de ha magas ne légy szomorú, menj tovább máskor majd jobb lesz. Hidd el hogy sikerülni fog.

EGÉSZSÉGES HOSSZÚ ÉLETET ÉS JÓ VÉRNYOMÁST KÍVÁNOK!

2014. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Viszont kívánom!!:)
2014. okt. 11. 13:31
 3/4 anonim válasza:
100%

Én is ugyanezeket javaslom! Nekem is magas a véres nyomásom, olyan 160 körül szokott lenni. De amikor van szabadidőm, én is elmegyek fél órát - órát futni/kocogni, és kellemes érzésem lesz utána - csökken a vérnyomásom és a kellemes fáradtságtól jobban alszom és másnap sokkal jobb a közérzetem. Én 35 vagyok és sajnálom, hogy idáig hagytam fajulni az egészségemet, de ezentúl én is igyekszem mindennap annyit mozogni, amennyit csak bírok.


Egy másik dolog...

Sokan azt vallják, hogy a 8 vagy 12 óra műszak után nincs kedvük semmihez, csak beesni a fotelbe és nézni a TV-t egy sör mellett. Na de könyörgöm! Miféle hozzáállás ez?! Hát igen! Magyar! Pedig a sok reklám meg a pempörsz fézisz bámulása helyett lehetne menni kocogni is! Egy sportruhába invesztálástól még senki nem gatyásodott le!


Mozgás, Magyarország! :)

2014. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz!! És köszi a választ :)
2015. jan. 8. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!