Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki cukorbeteg, attol...

Ha valaki cukorbeteg, attol még lehet fogorvos?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, ez nem kizáróok
2010. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha valakinek aranyere/alacsony vérnyomása/gerincferdülése van, lehet fogorvos? szerinted?
2010. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy fordítva is igaz. Aki fogorvos, az is lehet cukorbeteg.
2010. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó. A cukorbetegség nem visszafordítható. Az, hogy az ember szervezete valamiért nem termel inzulint, egy szörnyű dolog. És nem is fog (kivéve 2.típus, ami korai stádiumban kezelhető csupán diéta+tabletta). De az 1. típusú diabéteszesek soha az életben nem fognak maguktól inzulint termelni. Ezért kapják az injekciót.


Kérdező: Szerintem érdemes mindenképpen megpróbálni. Csak figyelni kell, hogy az inzulin mindig be legyen adva, nehogy "ráájuljon" a doki a páciensre :D

2010. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hát ezt meg hol olvastad, hogy visszafordítható. Közel 40 éve vagyok inzulinos cukorbeteg és még nem fordult vissza. Igen lehet fogorvos cukorbeteg, volt is egy nagyon jó fogorvosom cukorbeteg és inzulinos volt ő is. Szép kort megért, pedig 30 évesen lett az! Hajrá leendő fogorvos.
2010. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!:)
2010. jan. 23. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

vannak foglalkozások, amelyeket cukorbetegek nem csinálhatnak - pl. cukrász, vagy nem dolgozhatnak éjszakai műszakban. Nagyon nagy fizikai megterheléssel járó munkák is neccesek. Természetesen, ha vki már rendelkezik a végzettséggel, nem fogja azt elveszíteni, de egy alkalmassági vizsgán lehet, hogy nem fogják alkalmasnak találni (és ez tkp. az ő hosszútávú érdekeit is szolgálhatja).

Én is cukorbeteg vagyok, és érdekelt a szakácsszakma, de sajnos, nem az én adottságaimhoz mért. De dietetikus még lehetek :))))

szóval, te is lehetsz fogorvos!!!

2010. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!