Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti dolgoztok, amikor betegek...

Ti dolgoztok, amikor betegek vagytok? Nincs lelkifurdalásotok, ha nem csináltok semmit?

Figyelt kérdés

Én itthon melózom, saját vállalkozásom van, ezért itthon van a műhelyem. 3. napja beteg vagyok. Nem mondom, hogy semmit nem csináltam, csak kicsit később kelek, meg ami nem olyan sürgős, azt próbálom eltolni másnapra, hátha jobban leszek. Ma már boltba is elmentem, meg árut is kivittem, de most meg csak ülök és nézek. Volna egy csomó dolog, de alig bírok nekiállni. Kellene bűntudatot éreznem ilyenkor, hogy nem bírok semmit csinálni?

Szerencsére ritkán vagyok beteg, szóval most elég hülyén érzem magam, mert látom magam körül a dolgot, de nem visz rá a lélek.


2014. szept. 18. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, dehogy van. Én is itthon melózok, és bár baromi ritkán dönt ágynak a betegség, de akkor bizony fekszek egész nap, és a lehető legkisebbre redukálom a tennivalók számát, ELSŐ AZ EGÉSZSÉG!!! A munka megvár. Egyébként is, minden betegség hamarabb, és szövődménymentesebben gyógyul, ha pihen az illető.
2014. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt három évben azt hiszem, egyszer egy hétig voltam annyira beteg, hogy otthon kellett maradnom egy hetet.

Zavart a dolog, de tényleg elég pocsékul voltam, úgyhogy indokolt volt sajnos. (Amúgy sima vírus volt, semmi komolyabb.)

2014. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne lelkifurdalásom, ha beteg vagyok és nem tudok annyit teljesíteni, mint máskor. Pár napja engem is elkapott egy torokfájós, náthás, stb betegség, többet pihenek, mert rossz a közérzetem, csak annyit csinálok, amennyit feltétlen muszáj, majd behozzuk ha meggyógyultunk.
2014. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok. Nagyon ritkán vagyok beteg, talán két éve, vagy több is, hogy voltam. Ezért elég hülyén érzem magam, hogy csak itt esengek. Az a baj, hogy közben itt mások is csinálják a dolgot. Anyósoméknál pl. most van fürdőszoba felújítás. Apósom előbb eljött és fogta, a levert csempét idehozta és nemes egyszerűséggel lebaszta a bejárati kapu mellé. Mert ők társas házban élnek, mi meg kertes házban és ez itt egy szemétlerakó telep, meg hát jó lesz az még valamire. Eredetileg az volt a tervem, hogy jó ha elmosogatok még ma, de most azon agyalok, hogy mi a f..sz legyen a sittel. Ha nem csinálok vele semmit, mert hát ugye beteg vagyok vagy mi, akkor úgyis a szerencsétlen férjemnek kell elhordani még majd este meló után, mert úgysem tudja elnézni. Én meg hivatkozhatok betegségre, meg amire akarok, de úgysem tudom elnézni, hogy egyedül csinálja, szóval a hócipőm tele van.
2014. szept. 18. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hordozgass semmit, ezt a férjed is meg fogja érteni, ha beteg vagy, (legalábbis remélem), pihenj, gyógyulj, mert ha kapsz egy szövődményt, akkor még tovább leszel "karanténban".
2014. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megérti természetesen, mondta, hogy hagyjam a fenébe a mosogatást is. Ma már jobb, nem húz a fejem, nem fázok, csak most meg szakad a hurut. :-S

Lehet sokan azt gondolják milyen klassz otthon melózni, a magad ura lenni, de ennek is megvannak a hátrányai.

Mikor alkalmazott voltam, fogtam magam és haza mentem, észre sem vették a hiányom. Így viszont nincs aki helyettesítsen, bármikor bárki becsengethet és csak azt várom összeszorított foggal, hogy elmenjen, hogy végre kitudjam köhögni meg köpködni magam.

2014. szept. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!