Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy gyógyitják a kilyukadt...

Hogy gyógyitják a kilyukadt tüdőt?

Figyelt kérdés
Eggyik barátom bekerült a kórházba kiderült hogy lyukas a tüdöje és levegő van a szíve körül.Intenzíven van.Ilyenkor mit csinálnak vele?
2010. jan. 8. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, ez végre örömteli hír! :-D

Az ötleteid tetszenek... egy kis nosztalgia mindig jól jön, akármi van... de főleg ienkor. :-)


(Mi a kedvenc csokija, megkérdez7M? :-) )


:o Az edzést ha kikerül, majd egy kicsit mostanába hanyagoljátok, ellenben a futást meg az úszást mindenképpen ajánlom,... persze ezzel kapcsolatban kérje ki előbb az orvos véleményét is!


Azt majd megkérdezed tőle, ha megkérhetlek rá, hogy mit csináltak vele az orvosok, mit tettek ill. ültettek be neki, hol szúrtak neki vénát, hogy kezelik őt úgy, hogy nem kellett műtteni???

(Aztán majd a gumikesztyű-lufis játékszerrel meg ökörködhettek majd néhány sort... XD XD XD)


:o Üdvözlöm őt is és jobbulást kívánok neki!

Jó barátok lehettek ti...maradjatok is meg ilyennek... :-)


Majd várom beszámolódat! És légy büszke magadra, mert megfogadtad a tanácsomat -- ezek szerint -- és erős voltál! :-D


Üdv: EE

2010. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

No? Voltál bent? Mi a helyzet?


EE

2010. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Voltam, jobban van holnap jön ki:)

Köszönöm a segítséget

2010. jan. 14. 16:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia EE. Én vagyok akiről szó volt.Hihetetlen kedves vagy és segitőkész! Amúgy 57 kg vagyok(=Köszi még1szer
2010. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)


A lényeg az, hogy most már talán remél7őleg vége van ennek az egésznek,túl vagy a legneccesebben, és jól vagy, "kisbeteg" :-), és hogy a barátod, -- aki az egész idő alatt érted izgult, akinek a szavain xtül mindvégig érződött a szorítás érted, és próbált melletted lenni, bátorítani -- is fellélegezhet.

Becsüld meg őt nagyon, mert sztem irigylésreméltó, talán egy életre szóló barátságot kötöttetek egymással, amit ez az eset -- úgy glom -- csak tovább erősített. :-)

Mióta is ismereritek 1mást, és vagytok jóbarátok?



Kedves??? Segítőkész??? Én??? <<:-O

Mindig meglepődök, amikor vki ilyet mond nekem, mert furcsállom, hogy ennyire ritka lenne az az ember, akinek természetes, hogy a bajban segíti és támogatja, erősíti lelkileg a másikat, akinek nagy szüksége van rá...!? Ennyire kiveszett volna a sok jótulajdonság az emberekből?

Sztem mindez csak hozzáállás, figyelmesség, tisztelet bizalom és őszinteség kérdése, amit a mai kemény világban mindenki próbál elnyomni magában, pedig nem kéne. Elvégre is, majd egy lány is uezeket a tulajdonságokat fogja nézni majd, ha odakerültök.

Persze, nem kell sietni felnőni. Élvezzétek ki, amíg serdülők vagytok, mert minden kornak megvan a maga szépsége, amit ki kell élvezni, aki mást mond, azzal meg nem kell foglalkozni. :-)

Ami meg a segítőkészséget illeti, ha majd egyszer neadjisten egy barátod életét kell majd megmentened, ahogy azt régebben nekem is meg kellett tennem, ill. átélned, hogy egy másik kishíján meghal és te nem tehetsz érte semmit, csak az orvosok, akkor érted meg istenigazából, miért a legfontosabb ez egy emberben. Utóbbit (kicsit enyhébb formában) a barátod is átélte, és volt annyi lélekjelenléte önmagában, hogy nem esik össze, hanem segítséget, tanácsot kérjen vkitől, sztem azért fordult ide. Tiszteletre méltó tulajdonság ez.



Te is kaptál ilyen "tehéntőgy"-formájú játékszert, amit fújogatnod kell, hogy erősödjön a tüdőd (gumikesztűből meg levágott végű fecskendőből)?? XD XD XD



Hogy mit érdemes ezután csinálnod, azt feljebb úgy glom elég jól leírtam, nem részletezném ismét. Olvasd vissza és sztem fogadd meg! Amit még hozzáfűznék, hogy bár jobbnak tűnik a testtömegindexed, a barátod által megadott súlyodhoz képest, azért a jövőben egy picit jobban figyelj oda arra, hogy miből mennyit viszel be, mert -- bár nem tudom, hogy a "balesetedet" konkrétan mi és hogyan okozta, de -- ez le7 akár egy intő jel is számodra.

Hogy a tüdőd és a légzésed minél hamarabb feljavuljon, azt javaslom, egyél sok vörös- ill. lilahagymát, (főleg frissen) reszelt ecetes tormát almával kombinálva, (ami baxottul csípni fogja a szemedet meg az orrod belsejét,... XD ...meg erős az íze, de naggyon áldásos hatása van a légutakra), és persze napi 2-3 gerezd fokhagymát frissen apróra szelve, és az aprítástól számított 10 percen belül elfogyasztva.

Ez utóbbit a benne lévő fontos természetes hatóanyagagok keringésjavító, értágító hatása (tüdőkapillárisok = tüdőhajszálerek vérellátása) miatt különösen ajánlom, mégha utána egy zsák mentát is kell bezabáldod utána az erős "illata" (szájszag) miatt... (lol) XD XD XD



Szívesen kifaggatnálak, hogy mi és hogy történt veled, mi volt bent a kórházban, miket tapasztaltál, mit éreztél, mire gtál odabent... stb., mivel magam is érdekel a dolog. Volt uis egy "Elek" nevű srác, amikor úgy a te korod környékén én is kórházban voltam, akinek ucsak kilyukadt a tüdeje, de őt még műteni kellett, szóval az infók most némiképp kavarognak bennem.

Ha megosztanád velem a történteket részletesen, akár egy részletes leírás, vagy egy MSN-beszélgetés formájában, azt megköszönöm, uis érdekelne.


Ha az utókezelésseddel, sportolással, életmóddal, ill. egyéb problémával kapcsolatban kérdeznél, privátban elérhető vagyok. További jobbulást kívánok!



Kedves Kérdező!

Te meg öleld meg a barátodat, mert most már vége ennek az egésznek, és ott lehet ismét melletted, és viszont is, és nyomjatok le egy újabb 5órás X-BOX-partit, hogy kiadjátok a felgyülemlett feszültséget magatokból. :-D



Mindkettőtöknek üdv: EE

2010. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!