Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Terheléses vércukor mérés...

Terheléses vércukor mérés otthon? Van értelme?

Figyelt kérdés

Ha veszek vércukormérőt, és a patikában kimért szőlőcukrot stb, azt a leírások alapján itthon megcsinálom, akkor annak lehet látható értékelhető eredménye?


Írták máshol, hogy a vénás vér a mérvadó, de azért gondolom, hogy ha az ujjbegyes totál pontatlan lenne, akkor árusítani se lenne sok értelme.


Szeretném mérni magamnak, mert vannak tüneteim, de nem tudom, hogy az a e a gond, viszont most pár hétig nem nagyon lesz időm laborba rohangálni.


Ha nem is teljesen pontos a mérés, talán az értékek változása csak mutat valamit ha gond van.



2014. júl. 8. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És minek húznád a saját idődet ezzel?

Ha gond van, úgyis laborba kell menni, mert az orvosod nem fogja elfogadni ennek a makeshift mérésnek az eredményét. (Jogosan.)

Ha meg nem találsz gondot ezzel a méréssel, az nem jelenti, hogy tényleg nincs is!


Inkább próbálj találni időt és orvoshoz menni!

2014. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nem az elfogadás a cél, inkább az, hogy ha látszik valami rajta, akkor már tudom, hogy gond van és utána úgyis elmegyek rendes vizsgálatra.


Csak az a nagy kérdés, hogy van e értelme. Van ahol azt írják, hogy a tesztcsíkos cucc csak tájékoztató. Akkor meg mi értelme az egésznek ha kamu értéket ír?

2014. júl. 8. 22:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ír ki kamu értéket, de akár 25%-t is tévedhet. Ha vannak tüneteid, akkor veszélyes, nagyon magasra felmehet a vércukrod, amivel kórházba is kerülhetsz, nem hiába felügyelet alatt csinálják.
2014. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

amúgy sos gondom nincs, olyan tüneteim vannak, hogy némely ételek elfogyasztása után nem érzem a legjobban magam (van, hogy rosszul vagyok kicsit, van ,hogy beálmosodom, szédelgek, stb), illetve alapból is vannak olyan tüneteim amik utalnak erre (fáradékonyság pl meg amiket még olvastam a neten)


De fene tudja, hogy nem beszélem e csak be magamnak.

Megcsinálnák egy ilyen tesztet és végig ilyen 5mol környékén lenne az érték, akkor pl nem pattognék emiatt. (ha megbízhatóak a tesztcsíkos vackok)

2014. júl. 8. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:

A tesztcsíkos vackok nem vackok.. szerinted ha azok lennének, a cukorbetegek rábíznák magukat?? Csak nem tizedpontosak, tizedekben eltérhetnek.

DE igaza van a többieknek, ennyi cukor bevitele rosszulléthez vezethet, ha tényleg cukorbeteg vagy, bajhoz is.

2014. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nah meg legalább néznél utána, hogy a vércukor nem állandó, tehát nem 5 körül kell kapnod bármikor.
2014. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A vackokat most nem fikázásból írtam. Az 5molt meg nem állandóra, csak példának, hogy kijönne egy alacsony eredmény.


Szerintem simán volt már, hogy megettem ennyi cukrot édességgel, sajnos túlzottan is szeretem. Még élek, bár a tiszta cukor oldalt lehet keményebb lenne.


Lehet átgondolom. Biztos találnák rá időt reggel, csak max meg kell oldani.

2014. júl. 8. 22:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 10 dkg cukrot kellett meginni, olyat az életben nem ettél meg egyszerre.

Meg nem alacsony érték kell, hanem optimális érték!! Pl. étkezés után 1,5 órával legyen 7,4 alatt.

2014. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

100g-ot egyszerre nem valószínű 5 percen belül az igaz.

2 csomag bounty az 53g. a fele kb.

2014. júl. 8. 22:32
 10/13 anonim ***** válasza:
De nem érted, hogy kajában a cukor, meg szintiszta cukor teljesen más??? Ha tényleg cukorbeteg vagy, kórházba kerülsz.
2014. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!