Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » OKozhat-e rosszullétet a...

Kateamstrong kérdése:

OKozhat-e rosszullétet a fórró vízben való fürdés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek foró vízben fürdeni,de rövid pancsolás után szédülni és emelyegni kezdek. Egy alkalommal volt egy nagyon komoly rosszul létem, akkor is a kádban lettem rosszul:elöször feltünt, hogy nagyon ver a szívem, rendkivül magas lehetett a pulzusom, ezért kiakartam szálni a kádból, de szédülni kezdtem, ha a barátom nem tart meg összeesek. Elsötétült elöttem minden, kavargot a gyomrom, majd hánytam, és persze a hideg is rázzott.

Adjatok tanácsot vagy ha van hasonló tapasztalatotok vagy ötletek, hogy mi okzza ezeket a rosszulléteket légyszíves írjatok!

köszönöm

lány/18


2009. dec. 31. 10:17
1 2
 11/14 sshhiitt válasza:
Nekem pont most lett ilyen rosszullétem bár én már a kádban rosszul lettem alig birtam megtörölközni már mentőt akartam hivatni (szédültem, 'húzott' a fejem, erőtlen lettem, émelyegtem és azt hittem hogy mindjárt hányok meg elájulok.) Végül is gondoltam rá hogy köze lehet-e a forró vízhez úgyhogy vissza álltam és hideg vízzel letusoltam. Még mindig egy kicsit furán érzem magam, de legalább tudom hogy nincs nagy baj mert elég ilyesztő volt, azért is néztem utána netem... :/
2013. máj. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Azért van, mert a szív melegben nehezebben dolgozik, ergo nem jutott elég oxigén az agyadba
2017. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Közvetlenül a meleg fürdő után leeshet a vérnyomás, s akár órákig alacsonyabb a szisztolés és a diaszolés nyomás is. A pulzusszám átmenetileg emelkedik, majd csökken. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy a hideg fürdő esetén közvetlenül a bemerülést követően, a forró fürdő esetén pedig a fürdés után jelentkezhetnek a legkifejezettebb cardiovascularis hatások.
2017. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Énis éreztem ilyent. Majdnem hánytam is

Először izzadtam, elkezdtem gyengülni és utána szédültem meg majdnem hánytam is....

2020. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!