Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » OKozhat-e rosszullétet a...

Kateamstrong kérdése:

OKozhat-e rosszullétet a fórró vízben való fürdés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek foró vízben fürdeni,de rövid pancsolás után szédülni és emelyegni kezdek. Egy alkalommal volt egy nagyon komoly rosszul létem, akkor is a kádban lettem rosszul:elöször feltünt, hogy nagyon ver a szívem, rendkivül magas lehetett a pulzusom, ezért kiakartam szálni a kádból, de szédülni kezdtem, ha a barátom nem tart meg összeesek. Elsötétült elöttem minden, kavargot a gyomrom, majd hánytam, és persze a hideg is rázzott.

Adjatok tanácsot vagy ha van hasonló tapasztalatotok vagy ötletek, hogy mi okzza ezeket a rosszulléteket légyszíves írjatok!

köszönöm

lány/18


2009. dec. 31. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én is így voltam valamelyik nap! Szintén fürdés közben.
2009. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Okozhat, én is szoktam nagyon forró vízben fürödni, és néha bizony elég rosszul vagyok, de ha nem forróban fürdök, akkor meg fázni szoktam (télen).

Én is szédülni szoktam, elsötétül minden. Ki szoktam ülni olyankor a kád szélére, várok egy kicsit és visszaülök, akkor már nem szokott baj lenni.

2009. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Velem is volt már ilyen! Nekem nagyon fájt a fejem és rosszul lettem a forró víztől! Utána még legalább 1-2 óráig rosszul voltam! Azóta nem fürdök forró vízben! Nem akarok hülyeséget mondani de szerintem a nyomás miatt történik ez!
2009. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
71%
A forró víz teszi, a tested felhevül elpirosodik. Nem tudja a tested lehűteni magát.
2009. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Okozhat rosszullétet! Én is voltam így sokszor kiskoromban, hogy nagyon meleg vízben fürödtem és rosszul lettem , szédültem émelyegtem ilyenkor az anyukám mindig hozott nekem gyorsan hideg cukros teát és az mindig segített, bár után már nem engedte, hogy ilyen meleg vízben fürödjek.., de ha nem akarsz lemondani a forró vízről, próbáld ki a teát dolgot! :)
2009. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
nálam is ugyanez van.. állandóan forró vízben fürdök, ez a mániám, aztán persze mindig rosszul leszek, de nem birom ki nélküle
2009. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Én nem szédülni szoktam,hanem nekem gyors szívdobogást okoz!

Ez is nagyon kellemetlen,mikor először éreztem rettenetesen megijedtem:-(Ezért én már napját nem tudom megmondani mikor fürödtem,mindig zuhanyzom!

2009. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 issti ***** válasza:
77%
Kitágulnak az erek, és leesik a vérnyomás. Ha érzem, hogy picit homályosabban látok, abba szoktam hagyni.
2009. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Bizony okozhat rosszullétet! Én úgy tudom, hogy a nagyon meleg hatására tágulnak az erek, ezzel magyarázható az, hogy szédültél és majdem elájultál. Valamint, a hosszútávú melegvízben való fürdés visszérproblémákat is ránthat magával.
2009. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig olyan foró vízben ülök, hogy megpörköl, de még nem voltam rosszul, nagyon kívánom a meleget, a kezeim lábaim télen-nyáron jéghidegek... Még nem voltam rosszul, e agyvérzést okozhat a sok kitágult ér miatt.
2010. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!