Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Székrekedésem van! Infok...

Székrekedésem van! Infok lentebb. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Egész héten nem megyek WC-re,csak szombaton tudok,amikor már nincs suli...és megint úgy kell túlélnem egy hetet,hogy majd szombaton.Átlagba 5-6órát gépezek,gépnél kajolok,stb.

csak normális kommenteket kérek,mert elég nekem anélkül is.


2009. dec. 30. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
egyél sok rostosat(zöldséget,gyümölcsöt) és igyál sok vizet!!!a mozgás is segít.sajna én is tudom milyen,voltam már így én is.
2009. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zöldség, gyümölcs, rostok, sok folyadék és mozgás. Ez az alap.
2009. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami nagyon hatásos a glaubersós víz, ez egyfajta gyógyvíz,ami kifejezetten jó erre a problémára,nekem mindig bevált. Utána kicsi hasmenést okoz, de kitisztulsz és másnapra már visszaáll a rendes széklet.

Próbálj rostos gyümölcsöt reggel evés előtt inni, az is hatásos.

2009. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Pontosítok:lédús gyümölcsöt enni.
2009. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ártana ha mindennap reggelire gyümölcsöt, vagy rostdús ételeket ennél. Ha iszol mellé valami langyos italt az is segíthet. Megmozgatja a bélperisztaltikát. Ha viszont az idegesség miatt nem megy akkor a pszichés okokat kell megszüntetni (de nem azt mondom hogy ne járj iskolába)
2010. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz, vagy nem is akarsz? Ha "hashajtót" szeretnél, akkor ajánlom a kávét (engem mindig meghajt, de van, akit csak akkor, ha reggel éhgyomorra issza), ezenkívül póbálj meg reggelire zabpehelyből müzlit készíteni, és azt edd (én úgy csinálom, hogy 3-4 kanál zabpelyhet kis tálkába, öntök rá annyi tejet, amennyi ellepi, be a mikróba, felforralom, aztán teszek belé aszalt gyümölcsöt, friss gyümölcsöt, diót, mogyorót, ami éppen van) Ezen kívül ajánlom még tízóraira csak valamilyen gyümöcsöt, legjobb a KÖRTE (!!!). Nekem ezek mindig beválnak, egy próbát neked is megér :)
2010. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:)
2010. aug. 31. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!