Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomás? Bővebben lent.

Magas vérnyomás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anya beszélgetett nagyival és nagyinak kihagyott egy kis időre mert nem emlékezett,h mit mondott(ilyen még nem fordult elő)…anya megmérte nagyi vérnyomását ami 170/95 lett utána 5 perc múlva újra és akkor megint magas pontosan 167/86 lett…aztán észrevettük, h a jobb arca egy kicsit meg van dagadva és egy kicsit piros is…ez mitől lehet? Lehet hozzá köze az időjárásnak? Hívjunk orvost vagy valamit?
2009. dec. 30. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás nem vicc.Én hívnék orvost,már csak a biztonság kedvéért is,de agyvérzést is lehet kapni magas vérnyomástól.
2009. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én magasvérnyomásos vagyok, és ez nem játék. Futás az orvoshoz! 167 vagy 170 azért már elég magas!
2009. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyi már haza is ment volna ha anya megengedte volna neki de itt alszik szerencsére.Anya már hívta volna az ügyeletet de nagyi ezt sem akarja...Köszi a válaszokat.

...és arra nem tudnátok válaszolni h ez lehet-e a mostani idétlen időjárástól?

2009. dec. 30. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Amióta ilyen változó az időjárás kb. 5 napja nekem is ingadozik a vérnyomásom, annak ellenére, hogy vérnyomáscsökkentőt szedek. Ma voltam orvosnál megemelte az adagomat. Nem játék, azonnal orvost hívni, vagy menni orvoshoz!!!!
2009. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint.Beszélj anyukáddal,és hívjatok orvost.Ez tényleg nem vicc.
2009. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én faterom is szed gyógyszert magas vérnyomásra,de mostanában ahogy ilyen sűrűn váltakoznak a hideg-meleg frontok az ő várnyomsása is ingadozik..,most már fél tabletta helyett egy egészet vesz be!Mamára meg tessék figyelni és ha nagyon ingadozik a vérnyomása hivni az ügyeletet,ezt nem szabad félvállról venni!!
2009. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad félvállról venni, de azért mindjárt nem kell kétségbe esni sem. Idős korban azért a 170/90-es vérnyomás nem is olyan sok. Igaz a magas vérnyomás alattomos betegség, de mamád érezné ha már nagy a baj. Nekem is magas, és min. fele annyi idős vagyok mint a mamád. Nekem már orvos is mért 200/110-es vérnyomást, és mégsem utalt be sehová. Csupán rám parancsolt, hogy menjek majd és vizsgáltassam ki magam, illetve szedjek valami gyógyszert.

Figyeljétek a mamát, és jó egészséget neki!

2009. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
...még egyszer köszi mindenkinek a válaszokért...
2009. dec. 30. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!